Ярема вважає, що Японія допоможе Україні уникнути газової залежності

Віталій Ярема і Тоічі Саката інспектують Бортницьку СА

Україна зацікавлена у співпраці з Японією у напрямку залучення в економіку передових енергозберігаючих технологій.

Про це на зустрічі з Надзвичайним та Повноважним послом Японії в Україні Тоічі Саката заявив перший віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема, повідомляє Урядовий портал.

«Залучення японського досвіду у цій сфері дасть Україні можливість позбутися енергетичної залежності», - підкреслив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр і японський посол обговорили актуальні питання розвитку двосторонніх відносин. Зокрема, йшлося про проект комплексної реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації (БСА), на фінансування якого уряд Японії виділив $1,1 млрд на вигідних для України умовах.

Сторони висловили сподівання, що найближчим часом відбудеться церемонія обміну документами між урядами України та Японії, після чого розпочнеться реалізація проекту.

Нагадаємо, 17 квітня, уряд Японії прийняв рішення надати Україні в рамках фінансової допомоги кредит у розмірі до $1,5 млрд на реалізацію низки програм, у тому числі $1,1 млрд – на модернізацію БСА в Києві в рамках програми Офіційної допомоги розвитку. Проект комплексної реконструкції споруд очистки стічних вод БСА був розроблений Мінрегіоном спільно з КМДА. Згідно з даними проекту, термін реалізації його реалізації – 8 років.

23 квітня поточного року віце-прем'єр-міністр регіонального розвитку, будівництва і комунального господарства України Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет міністрів України затвердив проектну документацію з реконструкції БСА в Києві вартістю близько 10,5 млрд грн. При цьому Гройсман нагадав, що уряд Японії заявив про готовність надати Україні кредит на модернізацію БСА під 0,1 % на термін 40 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук