Яценюк взяв участь у церемонії вручення сертифікатів інструкторам спецпідрозділу КОРД

У п’ятницю, 1 квітня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков взяли участь у церемонії вручення сертифікатів 17  інструкторам категорії «В» Корпусу оперативно-раптової дії  Національної поліції України.

Ці інструктори пройшли навчання, які проводили спільно з представниками окремих спецпідрозділів США, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Серед основних завдань групи «В» спецпідрозділу КОРД – здійснення заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Глава уряду підкреслив, що створення  КОРДу забезпечить не лише ще один елемент реформи поліції, а й в цілому реформи правоохоронної і суддівської системи України.

«Ці українські поліцейські займуться надскладною справою – це справа захисту свідків, які будуть давати свідчення проти злочинців, мафії, проти будь-яких посадовців чи так званих «сильних світу цього», – сказав Яценюк.

Зараз, зазначив глава уряду, свідок може дати свідчення на процесі досудового слідства, але в суді внаслідок залякування чи тиску відмовляється від своїх свідчень, тому що держава не має можливості його захистити.

Яценюк наголосив, що спецпідрозділ КОРД візьме під захист людей, які готові свідчити і говорити правду.

«Це дасть можливість країні побудувати нову якісну систему правосуддя і притягувати до відповідальності найбільш впливових злочинців в країні», – додав він.

За його словами, реформа Національної поліції – це дійсно успішна реформа, яка отримала дуже широку підтримку серед громадян країни.

«На українських вулицях з'явилися нові поліцейські, які по-новому захищають права і свободи людини і громадянина, по-новому ставляться до свої служби і служать українському народу», – сказав прем’єр.

Яценюк висловив вдячність уряду Сполучених Штатів Америки та присутньому на церемонії Надзвичайному та Повноважному Послу США в Україні Джеффрі Пайєтту в допомозі українській правоохоронній системі побудувати справедливу судову систему і побудувати насправді потужну українську поліцію.

Глава уряду відвідав казарму в Центрі підготовки підрозділів спеціального призначення Національної поліції, де проживають поліцейські під час тренінгів, побував на тренуваннях «Супроводження охоронюваної особи».

У жовтні 2015 року за участі американських фахівців проведено тренінг кандидатів на посади інструкторів спецпідрозділу КОРД групи «А», серед основних завдань якої звільнення заручників, порятунок поліцейських і цивільних, які потрапили під обстріл, участь у антитерористичних операціях, забезпечення силової підтримки поліцейських на особливих заходах. За результатами тренінгу сертифікати отримали 19 осіб.

Розпочато відбір кандидатів до підрозділів КОРД по всій Україні. Заплановано набрати до спецпідрозділу КОРД 3076 поліцейських.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук