Явка на виборах до Європарламенту виявилась найвищою за 25 років

Найактивніше на цих виборах голосували жителі Бельгії

У день виборів в Європейський парламент на дільниці прийшла рекордна за останні 25 років кількість громадян ЄС. Остаточні дані явки Європарламент повідомив у понеділок, інформує «Європейська правда».

Згідно з оприлюдненими данми, явка загалом в ЄС становила 50,93% – це найвищий показник з часу голосування 1994 року.

Рекордною (88,47%) явка виявилась у Бельгії, де у день голосування, 26 травня, одночасно проходили парламентські та місцеві вибори. Також висока активність виборців була в Люксембурзі, Мальті та Данії. Найпасивнішими виявились виборці Словаччини, Словенії та Чехії.

Після перших виборів у Європарламент 1979 року явка постійно падала. На останньому голосуванні в 2014 році вона становила лише 42,61%.

Наразі на виборах до Європарламенту оголошені остаточні результати. Найбільші партійні сім'ї у Європарламенті – Європейська народна партія (ЄНП) та Прогресивний альянс соціалістів і демократів – уперше втратили більшість, згідно з попередніми даними виборів, у 28 країнах ЄС. Відповідно до наявних даних, які частково ґрунтуються на даних екзит-полів, ЄНП здобуває 178 мандати у новому складі Європарламенту, а соціал-демократи – 152. Загальна кількість місці в парламенті – 751.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук