Європарламент проголосував за скасування переходу на літній час з 2021 року

Тепер за це мають проголосувати країни-члени Євросоюзу

СвітАндрій Стець, 26 березня 20197911
Тепер за це мають проголосувати країни-члени Євросоюзу

Європарламент у вівторок, 26 березня, більшістю голосів ухвалив рішення скасувати перехід на літній час в Євросоюзі з 2021 року. За це віддали голоси 410 євродепутатів, проти проголосували 192, інформує AFP.

Утрималися від голосування 51 депутат.

Наразі низка неврегульованих питань, пов'язаних з цим рішенням, залишається у сфері транспорту. Наступна зустріч міністрів транспорту країн ЄС щодо цього запланована на червень. За рішення щодо скасування переведення стрілок годинників ще мають проголосувати і країни-члени ЄС.

Щоб уникнути різноманітних правил депутати Європарламенту пропонують створити координуючий орган. В нього мають увійти представники Єврокомісії та держав-членів ЄС. Для тих країн, які оберуть залишитися на зимовому (астрономічному) часі, останнє переведення стрілок годинників відбудеться в жовтні 2021 року.

Раніше Єврокомісія запропонувала відмовитися від переходу на літній час вже з цього року. При цьому країни Євросоюзу мали б самостійно вирішувати, на якому часі - літньому чи зимовому - вони б хотіли залишатися надалі. Проте країни-члени ЄС закликали надати більше часу для підготовки, щоб запобігти плутанині.

Рекомендація Єврокомісії була ухвалена за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС минулого літа, згідно з яким 80% жителів ЄС віддали голоси за скасування переходу на зимовий та літній час.

Як інформує Deutsche Welle, у Німеччині переведення стрілок годинника на літній час було запроваджене в 1980 році. Натомість інші європейські держави, зокрема Італія та Франція, мають цю норму з 1960-их років. Починаючи з 2002 року, перехід був урегульований нормами ЄС, щоб уникнути проблем, спричинених різним часом при роботі транспорту, повітряному чи залізничному сполученні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук