Європарламент вирішив відтермінувати відмову від переведення годинників

Останнє переведення годинників у ЄС має відбутися у березні 2021 року замість 2019-го, як це планувалося раніше

СвітКатерина Чурилова, 5 березня 20194070
Країни-члени унії будуть самі вирішувати, чи переходити на літній час

Члени комітету з питань транспорту і туризму Європарламенту 4 березня проголосували за те, щоб відкласти скасування переходу на літній час в Євросоюзі.

Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Politico, європарламентарі вирішили, що країни-члени повинні ухвалити рішення, за яким часом жити – літнім чи зимовим – до квітня 2020 року. А останнє переведення годинників у ЄС має відбутися у березні 2021 року, а не у 2019 році, як планувалося раніше.

зазначає, що таке рішення євродепутатів ставить під сумнів те, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер зможе ще до кінця своєї каденції у цьому році позбутися системи переведення годинників.

У вересні минулого року Юнкер закликав скасувати переведення годинників двічі на рік після того, як 4,6 млн громадян ЄС взяли участь в опитуванні стосовно цієї проблеми і більшість підтримали ідею. Проте відповіді на опитування були розбіжними у різних країнах унії. Наприклад, свою думку висловили близько 3 млн німців і лише кілька тис. італійців.

Наприкінці минулого року австрійське головування в ЄС фактично вирішило не реалізовувати цього плану щонайменше до 2021 року.

До слова, у Німеччині переведення стрілок годинника на літній час було запроваджене 1980 року. Інші європейські країни, наприклад Італія та Франція, мають цю норму з 1960-х років. Починаючи з 2002 року, перехід був урегульований нормами ЄС, щоб уникнути проблем, спричинених різним часом при роботі транспорту, повітряному чи залізничному сполученні. Годинники переводять в останні неділі березня та жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук