За право будувати сміттєпереробний завод у Львові змагаються п'ять компаній
ЄБРР оприлюднив короткий список компаній, що пройшли до другого етапу тендеру
Європейський банк реконструкції та розвитку оприлюднив перелік компаній, що потрапили до другого етапу тендеру з будівництва сміттєпереробного заводу у Львові. В опублікованому 5 грудня списку згадані п'ять європейських компаній, які займалися схожими проектами у низці міст Болгарії, Польщі, Великобританії, Німеччині, Литві, Угорщині, Греції.
«Загалом у переліку п’ять провідних європейських компаній, які збудували аналогічні сміттєпереробні комплекси у Європі. Це компанії з Польщі, Німеччини, Греції, консорціум компаній з Австрії та Туреччини, Нідерландів та Литви», — цитує прес-служба Львівської міськради слова директора ЛКП «Зелене місто» Вадима Ноздрі.
Претендентами на будівництво заводу із переробки відходів у Львові стали компанії: Control Process S.A. (Польща), Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Helector S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина), а також консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).
Ці компанії незабаром отримають другу частину тендерної документації. Цей етап відбору складатиметься із двох етапів.
«Перший — технічний тендер. Учасники мають подати свої технічні рішення, щоб комісія, яка буде спеціально створена на базі ЛКП «Зелене місто», перевірила відповідність цієї документації до наших технічних завдань. Потім відбудеться конкурс, який стосуватиметься безпосередньо ціни будівництва заводу у Львові», – пояснив Вадим Ноздря.
Загалом будувати сміттєпереробний завод у Львові зголосилося 12 компаній із 11 країн. Якщо тендерні процедури завершаться вчасно, будівництво сміттєпереробного заводу у Львові розпочнеться наступного року, а сам завод, згідно з планами, запрацює через два роки.
Сміттєпереробний завод, який планують збудують на вулиці Пластовій, 13, буде працювати за технологією механіко-біологічної переробки. Це означає, що відходи відсортовуватимуть за допомогою спеціального автоматизованого обладнання, а деякі процеси проводитимуться вручну – щоб розділити вторинну сировину (скло, метали, полімери, макулатура, тетрапак), з якої згодом формуватимуть товарні партії та відправлятимуть на переробні підприємства. Органічні відходи компостуватимуть.
Львівська мерія також підготувала коротку довідку про кожну з п'яти компаній, що пройшли до другого етапу тендеру.
Компанія Control Process S.A. із Польщі збудувала завод з переробки відходів у місті Ольштин (Польща), механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті Стальова Воля (Польща), завод із переробки відходів у місті Люльково (Польща) та механіко-біологічний комплекс із переробки відходів у місті Тонішево (Польща).
Компанія Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина) збудувала механіко-біологічні комплекси з переробки комунальних відходів у містах Софія (Болгарія), Рексем (Великобританія), Жари (Польща) та Познань (Польща).
Компанія Helector S.A. збудувала механіко-біологічні комплекси з переробки твердих побутових відходів у містах Ано-Ліосія (Греція), Ларнака (Греція), Берлін (Німеччина), Трір (Німеччина) та Оснабрюк (Німеччина).
Консорціум із двох фірм — MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина). Компанія MUT збудувала заводи з механіко-біологічної переробки твердих побутових відходів у містах Багдад (Ірак), Сом (Угорщина), Бекешчаба (Угорщина), Пернік (Болгарія).
Консорціум із двох фірм — WTT (Нідерланди) та Axis (Литва). Компанія WTT збудувала механіко-біологічний комплекс із переробки комунальних відходів у Лондоні (Велика Британія), компанія Axis збудувала механіко-біологічний комплекс у Каунасі (Литва). Axis — це група підприємств, що займається розробкою, виробництвом і реалізацією інженерної продукції та рішень для міста, промисловості та енергетики, діюча в Литві вже більше 20 років.