ЄБРР презентував у Львові мультидонорський грантовий фонд

У рамках «Тижня сталої енергетики» 25 червня у Львові  представники ЄБРР презентували мультидонорський фонд «Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P), метою якого є фінансова підтримка проектів з енергозбереження у країнах Східної Європи.

Під час семінару у Львівській міській раді голова керівник фонду Андерс Лунд розповів, що сьогодні бюджет E5P складає 95 млн €, і ці кошти є спеціально виділені ЄБРР задля фінансування енергопроектів у Європі та Україні зокрема.

«Ми розуміємо, що Україна як ніхто потребує донорської допомоги для впровадження енергозберігаючих технологій, ми готові подвоїти цю суму, важливо тільки те, аби українська влада дала нам можливість розглядати якісні, добре організовані проекти у цій сфері», – заявив Андерс Лунд.

Представник ЄС в Україні Юрате Йодзнукіте у рамках семінару заявила, що для ЄС енергосектор нашої країни – це пріоритетний напрямок співпраці, тому не дивно що сьогодні Євросоюз готовий виділити 40 млн € для імплементації проектів з енергозбереження саме в Україні.

Зі слів Йодзнукіте, у рамках співпраці представники ЄС будуть намагатись розподіляти кошти таким чином, щоб частина з них потрапляла в бюджети міст, а частина йшла на обласні бюджети, але як саме це буде відбуватись, будуть вирішувати з партнерами в процесі роботи.

Також під час семінару представник ЄС, менеджер проекту «Угода мерів» Роб де Лобел розповів, що відповідно до цієї ініціативи фонд E5P пропонує 6 млн € органам місцевого самоврядування на реалізацію грантових проектів з енергозбереження.

«Ці гроші ми плануємо використати у рамках першого етапу реалізації проекту, очікуємо від вашого муніципалітету  цікавих проектів щодо модернізації централізованого теплопостачання, проекти, спрямованих на підвищення  енергоефективності, а також екологічних проектів», ­– розповів представник ЄС.

Заступник мера Львова Олег Синютка розповів, що заявки співпраці з ЄБРР та іншими міжнародними фінустановами  у Львові триває реалізація семи об’ємних проектів з енергозбереження.

«Ще три роки тому ми витрачали 100 тонн води на підживлення системи теплопостачання, сьогодні 80 тонн води ми вже економимо. Загалом, завдяки таким проектам нам уже вдалось на 20 % скоротити споживання енергії у бюджетній сфері нашого міста», – заявив Олег Синютка.

 Він також розповів, що спільно з німецьким урядом та за кошти ЄС зусиллями органів місцевого самоврядування завершено розробку дорожньої карти сихівського району Львова: проведено громадські слухання і відібрно кілька будинків, де в першу чергу буде проведено модернізацію тепломереж.

«У рамках проекту NEFCO здійснено модернізацію тепломереж поліклініки у сихівському районі Львова. Водночас, міська рада вже подала заяву до фонду на продовження цього проекту», – заявив перший заступник мера Львова Андрія Садового.

Довідка

Східноєвропейське Партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P)* - мультидонорський фонд під керівництвом ЄБРР, розмір коштів якого становить 95 мільйонів євро. Сформований він для сприяння розміщенню інвестицій у розвиток енергоефективності в Україні та інших східноєвропейських країнах.

У рамках фонду енергопроекти кредитують Європейський банком реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банком, Інвестиційний банком Північної Європи, Екологічна фінансова корпорація Північної Європи та Група Світового банку.  

Гранти, що видаються згідно з проектом E5P, розподіляються в наступних пріоритетних напрямах: централізоване теплопостачання, проекти, якi спрямовані на суттєву економію енергії та екологічні проекти в Україні.

Львів спільно з Фондом Е5Р реалізовує проект по центральному опаленню. Загальні вартість проекту – 31 млн євро (грант Е5Р – 10 млн євро та позика ЄБРР – 21 млн євро). Проект передбачає модернізацію системи центрального опалення, запровадження нових технології з використання теплових насосів, використання відновлювальної енергії..

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук