Єпископ УГКЦ пояснив, що означає подарований Папою Франциском медальйон для Путіна

СуспільствоРоман Ганкевич, 14 червня 2015113300
Єпископ УГКЦ пояснив, що означає подарований Папою Франциском медальйон для Путіна
Єпископ УГКЦ пояснив, що означає подарована Папою Франциском медаль для Путіна

Під час зустрічі Папи Римського Франциска і президентом Росії Володимиром Путіним у Римі 11 червня понтифік подарував російському лідерові ангела для того, щоб закликати його до миру.

Про це в інтерв'ю «Радіо Свобода» розповів єпископ Паризької єпархії УГКЦ, президент Українського католицького університету Борис Гудзяк.

«Жест дуже простий і дуже чіткий: - Я даю тобі ангела миру, тому що мир є тим, чим ти повинен зайнятися. Слід пам'ятати, якою важливою була фраза Папи кілька днів тому на Балканах, де він говорив: «Ті, хто говорить про мир, але займаються війною, є лицемірами». Вона є певним фоном до того, що відбулося в Римі», - підкреслив Борис Гудзяк.

За його словами, папська дипломатія є дуже тонкою.

«Рим церковний не є політичною або військовою силою, він не говорить політичною або військовою мовою. Він промовляє, наприклад, на мові міжнародного права. І в минулому році папа Франциск разом з патріархом царгородським Варфоломієм підписали спільний текст у якому наполягали на тому, щоб міжнародне право зберігалося - тобто виступили проти анексії (Криму, - ред.). У середу Папа говорив, що треба робити великі і щирі зусилля до миру. Як хтось заохочує тебе до щирості, то значить, що в тебе її не вистачає. І це були дуже чіткі і сильні сигнали мови ватиканської дипломатії», - зазначив єпископ.

Однак він припустив, що покладати великі надії на результати такої зустрічі не варто.

«Бачите, як хтось Бога не боїться, чого він повинен слухати Папу. Я думаю, що не слід переоцінювати магічні властивості навіть такого високого - самого, можливо, високого сьогодні духовного авторитету у світі, - коли співрозмовник не перебуває на духовній хвилі. Я думаю, що Путін розуміє політичну значимість слів Папи Франциска. І те, що сталося, реєструється всюди - у різних дипломатів, у різних країнах. Я думаю, що це ще одна крапля в ту чашу гіркої реакції на це невимовне насильство, яке проводить Путін в Україні і не тільки в Україні», - резюмував Гудзяк.

Нагадаємо, 11 червня, перебуваючи з офіційним візитом в Італії та Ватикані, президент РФ Володимир Путін отримав подарунок від Папи Римского Франциска медальйон «Ангел миру».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук