Єпископи УГКЦ вшанували новітніх героїв на Личакові

СуспільствоІрина Панчишин, 8 вересня 2016, 16:48 602 0

Сорок єпископів української греко-католицької церкви з цілого світу вшанували новітніх героїв на Личаківському цвинтарі у Львові. Сюди приїхали на річну зустріч – синод єпископів. Разом з родинами загиблих владики схилили свої голови перед могилами військових та волонтерів, поклали свічки, а ще просто поспілкувалися із рідними героїв АТО.

З липня 2014 року на полі почесних поховань на Личакові вже поховали п’ятдесятьох бійців. Усі вони загинули, виконуючи бойові завдання у зоні АТО. Дружини, матері, діти та просто друзі загиблих не приховують сліз. Хоч їх не повернути, переконані – вони поруч.

Розділили біль рідних сорок владик Української греко-католицької церкви, які з цілого світу приїхали сюди на синод єпископів. Очолив богослужіння Глава УГКЦ отець Святослав Шевчук. 

«Ми не можемо повернути з вічності ваших найдорожчих, яким би ще треба було жити і жити. Але ми можемо бути з вами і розділити ваш біль. Щоби той біль ввібрати в себе і, коли наші єпископи потім знову роз’їдуться по всіх куточках земної кулі, щоб вони могли розказати цілому світові про біль України», – розповів предстоятель Української греко-католицької церкви єпископ Святослав (Шевчук).

Не загоїлись ще рани у матері загиблого військового Михайла Кварцяни – пані Олесі. Її син пройшов Дебальцеве. Живим повернувся з-під обстрілів, але життя обірвалось 27 травня 2015 року при обороні взводного опорного пункту у Станиці Луганській.

«Він пішов з новими людьми, хлопці ще були не обстріляні, новенькі ще. І він їх, як кажуть, пожалів, сам пішов ще з одним хлопцем. Той хлопець лишився поранений, а він насмерть попав на розтяжку», – говорить мати загиблого Михайла Кварцяни Олеся Кварцяни.

«Я його дуже любив. Ми постійно з ним гуляли. Він мені допомагав робити уроки, математику. Він добре знав математику», – пригадує син загиблого Михайла Кварцяни.

Єпископи дивуються стійкості рідних і силі духу.

«Я дивуюся, що родина така сильна, що може і тут бути і що з нами ще мають охоту говорити і навіть трошки сміятися», – додав митрополит з Вінніпега (Канада) Лаврентій Гуцуляк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук