ЄС скасував санкції на російське паливо, потрібне для польоту на Марс

У спільному космічному проекті європейці та росіяни шукатимуть життя на Марсі

СвітКатерина Чурилова, 1 грудня 20172862
Щоби долетіти до планети Марс, європейцям потрібне російське паливо

Санкції Євросоюзу проти Росії вже не розповсюджуються на ракетне паливо для російсько-європейського проекту з дослідження Марса ExoMars-2020. Про це йдеться в публікації в Офіційному журналі ЄС.

Зокрема, опубліковано рішення про внесення змін до документа від 31 липня 2014 року, яким були запроваджені секторальні обмежувальні заходи проти РФ. Рішення набирає чинності в суботу, 2 грудня.

«Заборони, що містяться в пунктах а) і в), не повинні застосовуватися до продажу, постачання, передачі або експорту та імпорту, купівлі або транспортуванні гідразину з концентрацією 70% або більше для випробувань і польоту, спускового космічного модуля ExoMars і для польоту несучого модуля в рамках місії ExoMars-2020», – йдеться в тексті рішення.

Гідразин виводиться з-під санкцій лише за умови, що його обсяг, «призначений для випробувань і польоту спускового космічного модуля в рамках місії ExoMars-2020 і розрахований в зв'язку з потребами кожного етапу місії, не перевищує 5000 кг на всю тривалість місії, а обсяг гідразину, призначеного для польоту несучого модуля ExoMars в рамках місії ExoMars-2020 року, не перевищує 300 кг».

Спільний європейсько-російський проект ЕxoМars має на меті пошук життя на Марсі. У 2020 році планується другий етап місії ExoMars. Він складатиметься з російської посадкової платформи і європейського марсохода. На платформі буде встановлено 11 російських і два європейські прилади. Устаткування марсохода вкладатиметься з семи європейських і двох російських приладів. Прибуття апаратів на Червону планету заплановане на березень 2021 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук