ЄСПЛ підтвердив неможливість України виплачувати пенсії на окупованих територіях

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) підтвердив відсутність можливості виплачувати українські пенсії на окупованих територіях Донбасу. Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «Цезар та інші проти України».

Як йдеться в рішенні суду, позивачі перед поданням скарг до ЄСПЛ на дії української влади не оскаржували їх в національних судових інстанціях, хоча й мали таку можливість.

«Перед зверненням до ЄСПЛ вичерпання національних засобів захисту є важливим. Саме через недотримання цього правила скарги заявників щодо невиплати пенсій в окупованому Донецьку відхилені як неприйнятні, оскільки заявники, які проживають на неконтрольованій території та мають змогу виїхати та виїжджають на підконтрольну територію, не звертались до національних органів», – пояснила рішення ЄСПЛ начальниця Відділу представництва держави в міждержавних справах Секретаріату Уповноваженого у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

ЄСПЛ також зазначив, що з огляду на тривалий конфлікт Україна позбавлена можливостей забезпечити належне функціонування виплат пенсій на території поза її контролем.

Нагадаємо, раніше Україна виграла в ЄСПЛ ще одну справу, в якій суд постановив, що Україна не несе відповідальності за відсутність судів в окупованих районах Донецької та Луганської областей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук