ЄСПЛ відмовився розглядати 12 тис. скарг українських «чорнобильців»

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі (Франція) заявив, що не опрацьовуватиме надалі понад 12 тис. позовів українських чорнобильців, інформує Deutsche Welle.

«ЄСПЛ ризикує почати функціонувати як частина української системи правосуддя», – ідеться у заяві суду.

Суть звернення скаржників до ЄСПЛ – відсутність компенсацій від української держави за катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції попри те, що українські суди постановляли, що такі компенсації мають бути виплачені. Перша скарга «чорнобильців» була подана до ЄСПЛ ще у 1999 році. На сьогодні загальна кількість скарг сягнула 29 тис.

У 2009 році під час винесення першого вердикту у справах «чорнобильців» ЄСПЛ звернув увагу на низку вад української системи правосуддя. Наразі Страсбурзькі судді не бачать сенсу повторювати своє рішення.

У четвер, 12 жовтня, судді передали процес Комітету міністрів Ради Європи, щоб той знайшов рішення.

До слова, в травні президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення зміни до статті 54 закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Закон встановлює з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника дружинам або чоловікам, які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесеним до 1 категорії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук