Єврокомісія ініціює дострокове введення ЗВТ з Україною

Оксана Панчишин, 5 березня 201410362
Брюссель хоче достроково ввести положення ЗВТ з Україною

Брюссель має намір в односторонньому порядку ввести в дію положення зони вільної торгівлі з Україною в частині імпорту товарів. Про це заявив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

«Європейська комісія готова запропонувати Раді ЄС та Європейському парламенту достроково застосувати в односторонньому порядку положення про імпорт товарів Угоди про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі Угоди про асоціацію, яку ми готові підписати», – сказав він на прес-конференції за результатами засідання ЄК, яке пройшло в Брюсселі 5 березня.

Відтак він уточнив, що «це означає мільйони збережених платежів на імпортні мита».

Нагадаємо, передбачалося, що Україна підпише угоду про асоцiацiю з ЄС та ЗВТ у листопаді 2013 року на самiтi Схiдного партнерства у Вiльнюсi. Однак на той час президент України Вiктор Янукович угоди так і не підписав.

Додамо, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) – це тип міжнародної інтеграції, при якій в країнах-учасниках скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором. У більшості випадків умови зони вільної торгівлі поширюються на всі товари, окрім продуктів сільського господарства. Водночас між країнами-учасницями зберігаються митні кордони і пости, які контролюють походження товарів, що перетинають їхні державні кордони.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук