Єврокомісія притягне до відповідальності Угорщину, Польщу і Чехію за відмову приймати біженців

СвітАндрій Стець, 13 червня 20172780

Єврокомісія оголосила про початок процедури притягнення до відповідальності Угорщини, Польщі і Чехії у зв'язку з порушенням законодавства ЄС з прийому біженців, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

В ЄК заявили, що не дивлячись на регулярні заклики приймати біженців, розміщених в Італії і Греції, Чеська Республіка, Угорщина та Польща ігнорують свої юридичні зобов'язання. Як повідомив єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, зобов'язання цих країн - членів повинні бути виконані солідарним чином і без виключень.

«Не дивлячись на наші неодноразові заклики до розселення (біженців - Ред.), Чеська Республіка, Угорщина та Польща, досі не вжили заходів, які були необхідні. З цієї причини Єврокомісія вирішила запустити процедури про недотримання (європейського законодавства - Ред.) проти цих трьох названих мною держав-членів», – сказав єврокомісар.

Він додав, що необхідна етична поведінка держав ЄС по відношенню до тих країн, які виконали свої зобов'язання і висловив надію, що Чехія, Угорщина і Польща ще переглянуть свою позицію щодо біженців.

Аврамопулос пояснив, що Угорщина з самого початку дії цього механізму не брала на себе жодних зобов'язань і нічого не зробила. Польща обіцяла в грудні 2015 року прийняти біженців, але на практиці цього не зробила. Чехія після травня 2015 роки не брала жодних нових зобов'язань і нікого не прийняла після серпня 2016 року.

Нагадаємо, що в 2015 році країни ЄС досягли угоди щодо розселення біженців, які вже потрапили на терени союзу: зокрема, вводилися спеціальні квоти на прийом мігрантів, які залежали від соціально-економічних показників кожної окремо взятої країни. Східноєвропейські держави виступили проти такої ініціативи Брюсселя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук