Європейські парламентарі та експерти обговорять у Львові проблему із сміттям
Представники ПАРЄ планують відвідати і Грибовицький полігон
У львівському Будинку вчених відбувається засідання підкомітету ПАРЄ з питань навколишнього середовища та енергетики. За одним столом зібрали представників країн-членів Ради Європи, знаних міжнародних експертів, інвесторів, представників громадських організацій та політиків.
Впродовж дня спікери обговорять питання зміни клімату, імплементацію Паризької угоди та внесок України в досягнення її цілей, вирішення екологічних проблем та важливість енергозбереження, оскільки Львів є одним з лідерів в цьому напрямку в Україні. Особливу увагу приділять питанню сміттєзвалищ. По обіді учасники навіть навідаються на Грибовицький полігон.
«Велика кількість сміттєзвалищ, які є забрудниками повітря, спричинюють парниковий ефект. Тобто що з ними робити, що потрібно зробити – як на рівні країн членів Ради Європи так і на загальнодержавному рівні, щоби ці питання вирішити», – розповів народний депутат України Сергій Кіраль.
«У кожній країні ми маємо проблеми із сміттєзвалищами. І зараз постає питання, як зробити з цього енергоефективні ресурси. Ми всі створюємо багато сміття. Тепер маємо обігрівати домівки енергією від цього сміття», – зазначив речник ПАРЄ з питань зміни клімату лорд Джон Прескотт.
За словами речника ПАРЄ, після того як «країни вирішили боротися з кліматичними змінами, важливим є наступний крок – що робити далі, що кожна країна має робити зокрема». Він наголосив, що потрібно зменшувати кількість вуглекислого газу. Важливим кроком є забезпечити, гарантувати можливість для парламентарів виконувати ці зобов’язання.
«Ми тут для того, щоб мати змогу перевірити, чи справді уряд виконує те, що пообіцяв в Парижі», – додав лорд Джон Прескотт.
Додамо, Україна ратифікувала Паризьку угоду по боротьбі з глобальною зміною клімату, яка прийшло на зміну Кіотському протоколу. 21 вересня делегація офіційно передала Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну ратифікаційну грамоту. Саму угоду 22 квітня 2016 року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку підписали представники 174 держав, зокрема й України.
Також на підкомітеті ПАРЄ є представники фонду E5P. Цей фонд спільно з ЄБРР та Нефко реалізує два проекти у Львові. Зокрема, співфінансування програми модернізації системи центрального теплопостачання. І другий проект – це проект виробництва біогазу на очисних спорудах ЛМКП «Львівводоканал», виробництво енергії з мулу.
«Наслідком чи результатом обох цих проектів буде суттєве зменшення викидів вуглекислого газу. Це, зрозуміло, буде на користь місцевій економіці і мешканцям Львова», – зазначив директор фонду E5P – Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології Андерс Лунд.
За результатами засідання буде підготовлено низку заяв, які опісля розглядатимуть на сесії ПАРЄ, що відбудеться у Страсбургу 10-14 жовтня.