Європейський Союз скасував заборону на ввезення української курятини

Заборону запровадили в січні через спалах пташиного грипу на підприємстві у Вінницькій області

ЕкономікаАнна Журба, 4 березня1770
Від пташиного грипу на Вінниччині загинули майже 5 тисяч курей

Європейський Союз офіційно скасував заборону на ввезення української курятини, яку раніше запровадили через спалах пташиного грипу на Вінниччині.

«У результаті проведеної консолідованої роботи з Європейською Комісією сьогодні опубліковано рішення щодо зняття заборони ЄС на імпорт та транзит територією ЄС продукції птахівництва з України»,написав 4 березня на Facebook представник України при ЄС Микола Точинський.

За його словами, Євросоюз також вперше застосував до України режим зонування при забороні ввезення якоїсь продукції, тобто при спалаху пташиного грипу на Вінниччині ЄС заборонить ввезення курятини не з усієї території України, а лише з цього регіону.

«Але ми не зупиняємося на досягнутому та плануємо запровадити механізм раннього попередження в аграрному секторі, що сприятиме своєчасному попередженню та належній боротьбі з захворюваннями тварин і рослин та запобіганню їх можливого негативного впливу на взаємовигідні торговельні відносини між Україною та ЄС», – додав він.

Нагадаємо, 22 січня Єврокомісія тимчасово обмежила ввіз з України на територію Євросоюзу м'яса птиці, м'ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. Таке рішення спровокував спалах пташиного грипу на підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області, який виявили 18 січня. Через хворобу з 98 тисяч поголів'я птахів, яких утримували на підприємстві, загинули 4856, а решту курей довелося зарізати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук