Європейський суд 1 вересня винесе рішення у справах постраждалих у Скнилівській трагедії

Європейський суд 1 вересня винесе рішення у справах постраждалих у Скнилівській трагедії
У пам’ять за загиблими на Скнилівському летовищі встановлений пам’ятник

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 1 вересня винесе рішення у справах українців, які позиваються до української влади через Скнилівську трагедію. Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.

Позивачами в одній зі справ виступають Ніна і Анастасія Міхно – бабуся і онука. В результаті трагедії Анастасія втратила обох батьків.

Другу скаргу до суду направили чотири українки – сестри Світлана та Людмила Атаманюки, їхня мати, Ганна Атаманюк (нині померла) та племінниця Світлани, Анна Лоскутова. На Скнилівському летовищі загинули донька, зять та двоє онуків Світлани.

Посилаючись на статтю 2 Конвенції з прав людини (право на життя) всі шість позивачів заявляють, що українська влада відповідальна за катастрофу, яка забрала життя їх рідних, через те, що не змогла ухвалити необхідне законодавство, вжити адміністративні і практичні заходи для захисту людей під час авіашоу.

Крім того, посилаючись на статтю 6 параграф 1(право на чесний суд в розумних часових рамках) і статтю 13 (право на ефективний засіб правового захисту), позивачі стверджують, що суду у їхніх справах бракувало незалежності і безсторонності, процеси тривали надто довго і потерпілим не було забезпечено належний захист.

Позивачі у другій справі також вказують на статтю 3 (заборона нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження) і скаржаться на організацію процедури ідентифікації жертв катастрофи.

Нагадаємо, аварія сталася під час cвяткування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу ВПС України на Скнилівському аеродромі під Львовом 27 липня 2002 року. Внаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів, загинули 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждали близько 250 людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук