Європейський суд визнав Росію винною у масовій депортації грузинів

СвітТ.С., 3 липня 201410050

3 липня Європейський суд з прав людини визнав Росію винною у справі про масову депортацію грузинів з території Російської Федерації восени 2006 року. Відповідно до рішення Росію зобов’язали виплатити Грузії грошову компенсацію за порушення прав її громадян.

Про це 3 липня повідомляє портал Новини-Грузія з посиланням на міністерство юстиції Грузії.

Міждержавний позов Грузії до Росії про переслідування грузинів на території РФ восени 2006 р. був винесений на розгляд Європейського суду з прав людини 26 березня 2007 р., вказано у  повідомленні.

Під час розгляду справи грузинською стороною було представлено 130 індивідуальних випадків переслідування грузинів на території РФ та примусової депортації їх за межі країни. У присутності 17 суддів Великої палати Європейського союзу у період з 31 січня по 4 лютого 2011 року були допитані по десять свідків з обох сторін справи.

Відповідно до рішення ЄСПЛ від 3 липня, при оголошенні якого були присутні обидві сторони конфлікту,  Росію визнали винною у порушенні низки статей Європейської конвенції з прав людини.

Зокрема, у висновках суду зазначено, що російська сторона демонструвала скоординовану політику проти грузинів при затриманні, арешті та масовій депортації їх за межі РФ, чим, відповідно, порушила 4 статтю протоколу Європейської конвенції з прав людини. Під час затримання і арештів грузини перебували у принизливих, нелюдських умовах. Таким чином Росія порушила ще 3 і 5 статті конвенції, вказано у повідомленні.

Водночас, ЄСПЛ своїм рішенням зобов’язав Росію виплатити грузинській стороні грошову компенсацію, на досягнення згоди щодо розміру якої сторонам дали 12 місяців.

Як повідомляв ZAXID.NET 13 березня уряд України подав позов проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. Зокрема, кабмін подав скаргу на дії Росії у Криму. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук