Юхновський запропонував розділити Верховну Раду на Сенат і Національні збори

Ігор Юхновський

Відомий український політичний діяч, народний депутат попередніх скликань Ігор Юхновський запропонував свій варіант Конституції України. На його думку Верховна Рада має складатися з двох палат. Про це йдеться у статті яку він опублікував у газеті "Дзеркало тижня".

"Верховна Рада має складатися з двох палат, кожній з яких притаманні взаємодоповнюючі цілі щодо самої Конституції", - йдеться в його матеріалі для ZN.UA.

Згідно з проектом Юхновського, Верхня палата Верховної Ради - Сенат (125 депутатів) - забезпечує стабільність і недоторканність Конституції. Нижня палата - Національні збори (325 депутатів) - у силу наданих їй повноважень матиме змогу вносити зміни, доповнення, нові положення до Конституції.

На відміну від Національних зборів, які повністю переобираються кожні 5 років, Сенат після свого створення працює безперервно. Сенат складається з п'яти палат, кожна з яких наділена відповідними повноваженнями:

  • палата старійшин (патронує Національні збори);
  • вчена дума (патронує діяльність президента, відповідальна за сталий розвиток держави);
  • палата економіки (патронує прем'єрську вертикаль);
  • палата юстиції (патронує прокуратуру і суди);
  • палата територій (патронує одиниці самоврядування, обласну владу).

Юхновський пропонує щорічну ротацію однією з палат, що означає - кожен сенатор працює п'ять років. Від кожної області в Сенат делегується однакова кількість депутатів - п'ять.

"Оскільки абсолютна більшість областей однозначно самовизначена щодо української держави, то наявність Сенату забезпечує Україні політичну стабільність", - наголосив автор проекту.

В обов'язок Сенату мало би входити створення стратегічної програми розвитку України та її дотримання. Сенат контролює весь бюджетний процес держави, якість і відповідність Конституції прийнятих законів, визначає рівень компетентності міністрів і губернаторів областей.

Нагадаємо, що одним з питань на референдумі, що його у 2000 році провів Леонід Кучма, було питання про двопалатний парламент в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук