Львівські фехтувальниці повернулися з міжнародного турніру U14 Pilot project European Circuit, що проходив в естонському Таллінні. У вівторок та середу вони проводять перші тренування після повернення додому. До цього турніру спортсменки готувалися дуже відповідально.
«Повірте, враження ну дуже хороші. Ми перший раз поїхали на такі змагання. Мається на увазі, що це є пілотний проект європейської федерації по дітях до 14 років. І нам було дуже цікаво спробувати перший старт із циклу цілого. І нам було цікаво попробувати, що ми можемо з себе уявити», — радіє за своїх підопічних тренерка Львівської академії фехтування Діна Пантелєєва.
Львівські спорстменки не зустріли сильного опору на шляху до фіналу командних змагань. А вже у вирішальному з розгромним рахунком перефехтували опоненток. Та напруга зберігалася до останньої миті.
«Дуже сподобалося, особливо на командних. Таке відчуття, що мотивація була ну дуже добра. На командних якщо ти програєш, то ти підводиш всю команду. Тому треба виступати так, щоб не підвести всіх інших і дати їм поштовх фехтувати», — розповідає про особливості командних змагань фехтувальниця Катерина Дзюбан.
Та до Львова «юні Д’артаньяни» привезли не тільки командне «золото». Фехтувальниця Єлизавета Корнійчук виборола ще й індивідуальну «бронзу». «Я до цих змагань налаштувалася дуже серйозно. Я собі поставила ціль: зайти в трійку. І я це виконала. Я взагалі хотіла пофехтувати з представницями різних країн, як от: Литва, Латвія, Естонія, Румунія», — каже фехтувальниця Єлизавета Корнійчук.
Рецепт перемоги непростий. Окрім фізичного тренування, потрібно налаштувати себе морально. Й, окрім того, постійно оцінювати суперника та змінювати тактику бою.
«Дивилися перед початком, як фехтують інші суперники і противники нашої команди. От, наприклад, вони фехтували за 2 місце і ми підходили і дивилися як вони це робили. Тим самим способом ми бачили, що вони приблизно роблять», — пояснює фехтувальниця Єлизавета Корнійчук.
Та попри рівень змагань і завойовані нагороди, не обійшлося і без кумедних випадків навіть у фіналі. «Ми ввечері перед змаганнями дивилися мінівідео, на якому одна дівчинка впала. Вона просто стрибала, стрибала і впала. І на командних змаганнях я стрибаю, в мене підвертається нога і я падаю. Ідентично», — зі сміхом згадує змагання фехтувальниця Катерина Дзюбан.
Наступні змагання, на яких юні фехтувальниці схрестять шпаги, пройдуть в Угорщині. Після цього гран-прі прийматиме Польща.