Юрій Луценко написав заяву про відставку з посади генпрокурора

Луценко написав у заяві, що звільняється за власним бажанням

Юрій Луценко очолював Генпрокуратуру з травня 2016 року

Генеральний прокурор Юрій Луценко у четвер, 29 серпня, написав заяву на ім'я президента Володимира Зеленського про відставку, яку зачитав і підписав у прямому ефірі на YouTube-каналі журналіста Дмитра Гордона.

«Заява президенту України Зеленському Володимиру Олександровичу від генерального прокурора України Луценка. Прошу звільнити мене з посади генерального прокурора за власним бажанням на підставі п.1 ч.1 ст.42 закону України “Про прокуратуру”», – зачитав Луценко текст заяви, після чого підписав її.

Нагадаємо, у листопаді 2018-го Луценко вже писав заяву про відставку, проте тодішній президент Петро Порошенко її не прийняв.

Юрія Луценка як генпрокурора критикували через незадовільні результати розслідувань резонансних справ та політизацію роботи цього наглядового органу.

Юрій Луценко очолив Генеральну прокуратуру 12 травня 2016 року. До цього ухвалили закон про Генеральну прокуратуру, в якому було змінено вимоги до кандидата на посаду генерального прокурора. Відповідно до цього законопроекту, кандидат на посаду генпрокурора повинен мати вищу освіту, не обов'язково юридичну, і стаж роботи у сфері права або законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років, володіти державною мовою, мати високі морально-ділові, професійні якості та організаторські здібності.

Наразі є інформація, що президент Зеленський може призначити генпрокурором колишнього члена Національного агентства з запобігання корупції Руслана Рябошапку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук