Ющенко визнає перемогу Черновецького

26 травня 20083700

Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога констатує, що вибори міського голови Києва та Київради відбулися згідно з вимогами чинного законодавства, а хід голосування не дає підстав поставити під сумнів їх легітимність. За його словами, були дотримані необхідні процедури, що дало змогу киянам вільно зробити свій вибір на користь тієї чи іншої особи та політичної сили, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.

"Вітаю киян із завершенням напруженої виборчої кампанії. Є надія на те, що новообрана столична влада працюватиме на інтереси громади та міста, дасть новий імпульс розвитку Києва, зможе розв'язати бодай частину складних завдань життєдіяльності багатомільйонного мегаполісу", - наголосив В.Балога.

Керівник Секретаріату відзначив, що Президент Віктор Ющенко протягом всієї виборчої кампанії наголошував на важливості ведення чесного і відкритого політичного суперництва, без застосування брудних прийомів і заборонених методів. Зокрема, Глава держави орієнтував правоохоронні органи на протидію будь-яким намаганням фальсифікувати результати виборів або втручатися в роботу виборчих комісій, незалежно від того, з чийого боку робитимуться такі спроби. "Усі виявлені порушення під час голосування будуть ретельно вивчені, їм буде надана належна правова оцінка. Розрахунок окремих політичних сил на те, що вони зможуть відшліфувати на київських виборах технології підкупу і маніпуляцій, не справдився. Правоохоронці прозвітують перед Президентом за свою роботу", - зазначив В.Балога.

Оцінюючи перші підсумки голосування і дані екзит-полів, В.Балога звернув увагу на те, що відсутність єдиного кандидата від демократичних сил суттєво позначилася на показникові їх підтримки. Постійні внутрішні чвари в демократичному таборі також відштовхнули значну частину виборців. "Невтішні результати на київських виборах тих політичних сил, які утворили більшість у Верховній Раді, переконливо свідчить про категоричне несприйняття суспільством постійного провокування конфліктів як способу ведення політичної боротьби. БЮТ і "Наша Україна - Народна Самооборона" одержали чіткий сигнал: людям набридли сварки і розбрат, вони хочуть бачити у владі відповідальні політичні сили, які здатні працювати зважено, ефективно, в інтересах суспільства та країни. Кияни відмовили у підтримці тим, хто не спроможний до злагоджених дій на загальнодержавному рівні, і не захотіли переносити проблеми з парламенту й уряду в міську владу", - переконаний глава Секретаріату Президента

В.Балога не виключив імовірності того, що політичні сили, які досягли на виборах у столиці вельми скромного результату, намагатимуться через ініційовані ними судові процеси поставити під сумнів легітимність виборчої кампанії та її підсумок. "Вже сьогодні ті, хто домагався переобрання влади в Києві та був упевнений у своїй переконливій перемозі, голосно заявляють про фальсифікації. Звісно, кожен учасник перегонів має право звернутися до суду зі скаргою на порушення. Однак якщо це робиться не для встановлення істини, а з метою виправдання власного програшу та створення піар-шуму, то сподівання на досягнення якогось позитивного ефекту від такого кроку марні. Часи вже не ті, і тужіння про вкрадену перемогу вже давно сприймаються людьми як плач аутсайдерів".

Глава Секретаріату Президента наголосив, що по завершенні київських виборів парламентській коаліції та Кабінету Міністрів потрібно повернутися до виконання коаліційної угоди та зосередитися на розв'язанні невідкладних проблем. Зокрема, це прийняття змін до Державного бюджету, ухвалення першочергових законопроектів згідно із взятими зобов'язаннями, боротьба з інфляцією та зростанням цін. "Коаліція і сформований нею уряд мають, нарешті, покласти край внутрішнім баталіям і розпочати конструктивну роботу. Шоу, на зразок блокування парламенту, слід припинити, а не продовжувати, як би це комусь не хотілося", - сказав В.Балога.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук