З 10 лютого на дорогах Львівщини відновлять мобілізаційну кампанію спільно із ДАІ

З 10 лютого на дорогах Львівщини відновлять мобілізаційну кампанію спільно із ДАІ

Мобілізаційну кампанію спільно із працівниками ДАІ на дорогах Львівщини, яку припинили сьогодні у зв’язку із великою кількістю звернень до військкоматів, відновлять уже завтра, 10 лютого.

Про це 9 лютого під час брифінгу розповів т.в.о. військового комісара Львівської області Олександр Тіщенко.

У обласному військовому комісаріаті пояснили, що призупинення пов’язане з тим, що є потреба провести інформаційну кампанію для тих, хто вважає, що такий спосіб вручення повісток є неправомірним.

«Може, ми зробили неправильно, що не провели брифінг перед початком мобілізаційної кампанії на дорогах. Але ми нічого не робимо протизаконно», – наголосив Тіщенко, зазначивши, що інформаційна кампанія обмежиться проведенням такого брифінгу.

Письмового наказу про співпрацю із працівниками ДАІ, за його словами, не було: «Це була допомога армії по виявленню ухильників. Чому одні мають жирувати, а інші – воювати за них? Якщо завтра ми все погодимо, то така практика буде системною».

Тіщенко стверджує, що такі методи є вимушеними – у Львівській області мобілізаційні плани виконуються лише на 50%. Ухиляються від призову понад дві тисячі військовозобов’язаних.

Він наголосив, що порушення законодавства під час вручення повісток на дорогах немає, бо виявляють насамперед ухильників, яких можна розшукувати будь-де.

Решті чоловіків, які за віком підпадають під мобілізацію вручають запрошення, а не повістку. Втім, за неявку у військкомат за таким запрошенням для уточнення даних передбачена адміністративна відповідальність – 119 грн штрафу.

У законодавстві зазначено, що повідомлення має бути вручене призовнику особисто. Але там нічого не сказано про місце, де саме мають вручити повістку. Тому працівники військкоматів не здійснюють ніяких порушень, вручаючи повістки у такий спосіб.

Як повідомляв ZAXID.NET, за півтори доби на дорогах Львівщини під час спільних рейдів інспекторів ДАІ та представників військкоматів спіймали 48 ухильників від мобілізації. Сьогодні мобілізаційну кампанію на дорогах призупинили для роз’яснення у зв’язку з панічними настроями серед населення.

Подібне «ноу-хау» із розшуком ухильників та врученням повісток від завтра планують запровадити також в Івано-Франківській області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук