З 2012 року українська промисловість стала втричі менше споживати природного газу

ЕкономікаРоман Ганкевич, 29 квітня 20173610
З 2012 року українська промисловість стала втричі менше споживати природного газу
фото УНІАН
З 2012 року попит на газ серед промислових підприємств скоротився майже втричі

Аналіз споживання газу в Україні в опалювальні сезони 2012 - 2017 років дозволяє говорити про масштабне скорочення попиту на газ серед групи промислових споживачів. Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Єрьоменко.

Автор вказує, що за останні п'ять опалювальних сезонів обсяг споживання в промисловому сегменті скоротився з 15,883 до 5,531 млрд кубометрів. «Якщо врахувати, що найбільші споживачі газу в опалювальний сезон - підприємства теплокомунальної енергетики - зменшили газоспоживання лише приблизно на 1 млрд кубометрів, то стає очевидним, що основне скорочення у промисловому сегменті відбулося за дві останні зими і припало на газомісткі підприємства, а саме - хімічної промисловості, які використовують газ, як сировину», - зазначила Єрьоменко.

За її словами, кон'юнктура світового ринку хімічної промисловості і дорогий газ зробили хімічне виробництво в Україні малоконкурентним. Чимала частка у скороченні газоспоживання припадає і на виробництва, які за сучасних умов і цін на газ і загалом на енергоносії були змушені частково або повністю зупинити виробництво. Аналіз динаміки споживання газу демонструє, які сегменти економіки гостро потребують підтримки уряду.

Автор статті вважає, що докладний аналіз ситуації може допомогти Міністерству економічного розвитку і урядові взагалі, що робити з конкретними сегментами і суб'єктами економіки, аби стримати падіння і домогтися зростання ВВП. «І перш ніж верстати черговий бюджет країни, варто уважно вивчити газовий баланс. Тоді можна запобігти багатьом неприємним «несподіванкам», - підсумовує Єрьоменко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук