З нагоди 1 травня львівських римо-католиків звільнили від посту

СуспільствоАК, 1 травня 20154580

Архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький на 1 травня звільнив римо-католиків Львівської архидієцезії від посту. Звільнення від посту пов’язане з тим, що на п’ятницю 1 травня припадає вихідний день, коли багато вірних РКЦ виїжджають на пікніки.

«Маючи на увазі духовне благо вірних, силою канону 87 §1 та канону 1245 уділяю диспенсу від обов'язку дотримання дня покути в п'ятницю 1 травня 2015 р.», – йдеться у спеціальному розпорядженні (диспензі) архієпископа Мечислава Мокшицького опублікованому на офіційному сайті львівської архидієцезії РКЦ в Україні.

Як зазначає РІСУ, таке ж звільнення від посту отримали і польські католики. Однак в Україні звільнення від посту стосується лише тих римо-католиків, що входять до юрисдикції Львівської архидієцезії РКЦ в Україні – це Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська та Чернівецька області. Натомість римо-католики в інших регіонах України такого звільнення не отримали.

Як прокоментував CREDO ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, ті віруючі, кому потрібен такий спеціальний дозвіл, можуть звертатися по нього до настоятеля чи єпископа, але загальну диспензу (звільнення) було вирішено не давати.

«1 травня — це не урочистість; крім того, на цей день випадає перша п’ятниця місяця, тому диспенси у нашій дієцезії немає», — сказав владика Леон. Єпископ додав: він не бачить потреби давати звільнення тому, що багато людей цього дня хочуть поїхати на шашлики.

Також ординарій Луцький, єпископ Віталій Скомаровський, сказав, що в його дієцезії п'ятничний піст не скасовано. І що, зрештою, «риба це теж дуже смачно».

Нагадаємо, римо-католики зобов’язані утримуватися від м’ясних страв в усі п’ятниці року, хоча в особливих випадках можна просити настоятеля про звільнення від посту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук