З вини Мінсоцполітики не всі люди з інвалідністю можуть купувати залізничні квитки онлайн
В «Укрзалізниці» розповіли, що має зробити пасажир з інвалідністю в разі неможливості купити квиток на потяг онлайн
«Укрзалізниця» 17 січня запустила в тестовому режимі можливість купувати квитки на потяг онлайн людям з інвалідністю, але для багатьох таких людей ця купівля є неможливою, оскільки система не знаходить у базі даних Міністерства соціальної політики інформацію про них.
«Намагаючись скористатися новою послугою купівлі пільгових квитків для людей з інвалідністю [онлайн], частина пасажирів може отримувати відмову. Проте ця проблема пов’язана не з роботою сайту [«Укрзалізниці»]. Складнощі виникають через те, що інформація про пільги, надані даним особам, ще не внесена до електронного реєстру Міністерства соціальної політики», – повідомив «Залізничний інформаційний портал».
Як пояснила директорка з питань інформаційних технологій «Укрзалізниці» Світлана Каткова, якщо програма не знаходить у базі інформацію про цього пільговика, то на екрані з’являється текст, в якому, згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики, людині радять звернутися до місцевого органу соціального захисту для того, щоб занести свої дані в базу. Після цього вона вже зможе безперешкодно користуватися пільгою.
Нагадаємо, раніше люди з інвалідністю могли купувати залізничні квитки виключно у залізничних касах. Це обурювало людей з інвалідністю, адже для низки категорій таких людей діє знижена вартість квитків у період з 1 жовтня по 15 травня. вони кілька років домагалися від компанії реалізувати цю можливість за прикладом продажу квитків для студентів. Однак у компанії апелювали до того, що Міністерство освіти надало їй базу номерів студентських квитків, тоді як бази пенсійних посвідчень не було. Відтак компанія перекидала відповідальність за відсутність такої функції на Міністерство соціальної політики, яке не надавало «Укрзалізниці» такої бази.