За дитячий журнал, що принижує галичан, можуть взятись у парламенті

22 березня 201160118

Голова підкомітету з питань базової освіти Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Леся Оробець не виключає, що питання журналу «Щедрику-Ведрику», в якому було принижено галичан, можуть винести на розгляд парламенту, якщо його не вдасться вирішити у Львові.

Про це Леся Оробець 22 березня повідомила в коментарі ZAXID.NET .

Вона зауважила, що не можна допускати до друку видання, які принижують будь-яку частину суспільства перед іншою.

Крім того, вона наголосила, що залишається «під питанням» той факт, як у журналі з’явився гриф про рекомендацію видання Міністерством освіти і науки, молоді та спорту.

«Я знаю, що мер Львова дав доручення міському управлінню освіти розібратися в цьому питанні. Подивимось на їхнє рішення, якщо питання не буде вирішено, дійсно, будемо піднімати його в парламенті», – сказала Леся Оробець.

Водночас вона зауважила, що тут йдеться про «питання адекватного контролю з боку Міністерства» а також контролю редакторського.

«Якщо вони вже взялися за це, то це мають бути якісні матеріали», – резюмувала народний депутат.

Як інформував ZAXID.NET , у рекомендованому Міносвіти до передплати для всіх українських навчальних закладів І-ІІІ ступеня дитячому журнал і «Щедрику-Ведрику» галичани подаються як селяни, які мислять за принципом «на хлопський розум».

Після публікації інформації про журнал головний редактор журналу «Щедрику-Ведрику» Олександр Блюхар визнав, що образлива стаття про галичан, опублікована у випуску за грудень, справді є поганою, і взяв відповідальність за її появу на себе.

Водночас міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінню освіти Львова вивчити ситуацію з передплатою журналу «Щедрику-Ведрику».

«Я перш за все хочу подякувати тій вчительці, яка не змовчала, а через громадські організації надала розголосу цій історії. На цю хвилину нам уже відомо, що листи з рекомендаціями передплатити цей журнал отримали більшість львівських шкіл. Це справді ганебна річ, коли школам рекомендують вчити дітей на такій низькопробній літературі. Гарантую, що у Львові цього не буде. Я також сподіваюсь, що наші колеги з інших українських міст не допустять, аби їхніх дітей зомбували таким примітивом», - заявив Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 18

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук