За два роки держборг України збільшився в 1,36 разів, - президент Асоціації банків
Порівняно з 2008 роком валовий зовнішній борг України у 2010 році зріс на 7%, у тому числі борг уряду – в 1,3 рази, державний борг загалом – в 1,36 разів, повідомив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, підбиваючи підсумки роботи банківської галузі в Україні в 2010 році.
Занепокоєння у президента АУБ викликає і стан платіжного та торгівельного балансу. За його словами, в основі стабільності гривні лежать показники експортно-імпортних відносин. "Особливу увагу владі потрібно приділяти збільшенню експорту та зменшенню імпорту. Від цього в першу чергу залежатиме стабільність національної валюти", - наголосив він, повідомили ZAXID.NET в прес-службі АУБ.
Разом з тим, за його словами, у поточному році обсяги депозитів фізичних осіб збільшилися на 24,7% – до 263,7 млрд. грн. Кошти в національній валюті продовжували зростати більшими темпами (з початку року – на 36,5%), порівняно з депозитами в іноземній валюті (на 14,4%).
Як вважає Президент АУБ, в умовах достатнього рівня ліквідності банків продовжувалася тенденція до зниження вартості коштів. Це, у свою чергу, сприяло тому, що шостий місяць поспіль був зафіксований приріст загального обсягу кредитних вкладень, який з початку року збільшився на 1,4% – до 727,3 млрд грн. Зростання залишків кредитних вкладень у листопаді відбулося виключно за рахунок збільшення позик у національній валюті (на 1,9%), у той час як кредити в іноземній валюті зменшилися на 1,4%. "Зростання залишків за кредитами в національній валюті та зменшення за кредитами в іноземній валюті було характерно як для позик юридичним особам, так і населенню", - кажуть в АУБ.
Серед негативних тенденцій у банківській системі президент АУБ відзначив недієвість політики реанімації проблемних банків, зростання обсягів простроченої заборгованості, відсутність ринку проблемних боргів, відсутність середньострокових ресурсів тощо. Серед причин низького рівня кредитування було названо фінансову неспроможність багатьох позичальників, незахищеність прав кредитора, коротку ресурсну базу, дефіцит бюджету тощо.