За фальсифікації на виборах 2014 року ув’язнення відбуває одна людина

Понад 77% кримінальних справ за фактами порушень під час парламентських виборів 26 жовтня 2014 року закриті на стадії слідства. Про це свідчать результати моніторингу громадянської мережі «Опора» та Міжнародного фонду виборчих систем (IFES).

Зокрема, станом на серпень 2015 року закрито 225 з 291 кримінальних проваджень, розпочатих раніше у зв'язку з порушеннями на виборах-2014.

До суду на той же час дійшло тільки 14 справ, при цьому по одному з них наслідок клопоче про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності.

Фігурантами судових процесів стали 14 осіб. Сім із них отримали штрафи від 1700 до 6800 грн і позбавлення права обіймати посади, пов’язані з роботою у виборчих комісіях, строком на два роки.

П’ять осіб засуджено до позбавлення волі на п’ять років, але всі вони звільнені від відбування покарання з встановленням річного випробувального терміну.

Одна людина отримала обмеження волі строком на рік.

Членами виборчкомів були дев’ять із 14 фігурантів судових процесів, решта – виборці.

З 52 кримінальних проваджень, які тривали станом на серпень, найбільше зафіксовано в Донецькій області (26) та м Києві (13).

Крім того, винесено девять судових рішень щодо організації псевдореферендумів у Донецькій і Луганській областях навесні 2014 року. Всі обвинувачені звільнені від кримінальної відповідальності з встановленням випробувальних термінів від року до трьох років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук