За місяць «Укрзалізниці» вдалось заощадити на закупівлях дизпалива майже ₴40 млн

ЕкономікаРоман Ганкевич, 30 грудня 20163270
Реформування системи закупівель «Укрзалізниці» розпочалося в квітні 2016 року з переходом на електронну систему ProZorro

ПАТ «Укрзалізниця» спромоглася за останніми двома контрактами на постачання дизельного пального зекономити майже 40 млн грн. Про це повідомили у прес-службі компанії з посиланням на голову її правління Войцеха Бальчуна.

«Укрзалізниця, як найбільший споживач дизпалива, повинна мати комфортні умови постачання. Ми збільшили кількість постачальників та знизили ціну вперше за останні кілька років. Зокрема, у грудні компанія купила дизпальне майже на тисячу гривень дешевше за одну тонну, ніж оптова вартість. При цьому за двома останніми контрактами зекономлено майже 40 млн грн», - зазначив Бальчун.

За його словами, наприкінці листопада відбулися два аукціони із закупівлі дизельного пального для потреб залізничної галузі, кожен по 20 тисяч тонн.

За результатами підписаних контрактів з переможцем тендерів «Укрзалізниця» закупила дизпаливо за ціною нижче ринкової. Враховуючи дані державного підприємства «Держзовнішінформ», вартість закупівлі дизпального «Укрзалізницею» в середньому майже на тисячу гривень нижча від верхньої межі розрахункового рівня оптових цін (на умовах постачання FCA, з урахуванням ПДВ та відтермінуванням платежу 5 банківських днів з моменту постачання). Таким чином, на одному контракті залізниця зекономила 21,04 млн грн, а на іншому - 17,67 млн грн.

Як повідомлялося раніше, реформування системи закупівель розпочалося в квітні 2016 року з переходом на електронну систему ProZorro. Наступним ефективним кроком стало спрощення «Укрзалізницею» тендерної документації (вимог до учасників тендерів). Компаніям достатньо задекларувати, що якість їхнього товару відповідає технічному регламенту, а підтверджуючі документи надати вже в момент поставки у випадку перемоги в тендері.

Упродовж 2016 року «Укрзалізниця» співпрацювала з п’ятьма різними постачальниками пального і закуповувала його за цінами нижче ринкових: в середньому – 18 292 грн/т або 15,2 грн/л.

Нагадаємо, тарифний комітет Міністерства інфраструктури України схвалив пропозицію ПАТ «Укрзалізниця» про підвищення тарифів на вантажні та пасажирські перевезення в 2017 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук