За нагоди Росія нападе не тільки на Грузію, – Вашадзе

СвітНаталія Зубрицька, 23 червня 2012113511
За нагоди Росія нападе не тільки на Грузію, – Вашадзе
фото republic.com
Григол Вашадзе

Міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе не виключає можливості нової військової агресії Росії проти Грузії. На його думку, приводом для військової агресії може стати будь-яке військово-політичне ускладнення в регіоні.

Про це Вашадзе заявив в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA

Політик нагадав, що безпосередньо перед російським вторгненням до Грузії Москва проводила військові навчання «Кавказ-2008». «Цього року Росія в безпосередній близькості від наших кордонів збирається провести значно масштабніші навчання «Кавказ-2012». Цей захід, звичайно ж, «зовсім випадково» збігається з нашими виборами…», — підкреслив він.

За словами міністра, Грузія для Росії абсолютно необхідна.

«По-перше, ТОВ „Кремль Inc.“ потрібно перекрити шлях, яким ідуть альтернативні поставки енергоносіїв до Європи. По-друге, якщо Росія доб’ється військово-політичного диктату над Грузією, то іншими державами Південного Кавказу вже не потрібно займатися: ти закорковуєш горлечко пляшки, змістом якої є наш суверенітет. І більшість країн регіону перетворюються на держави, позбавлені виходу до моря», — зазначив Вашадзе.

«По-третє, я переконаний, що Кремлю набридло постійно чути посилання на грузинські реформи. Це дратує. Потрібно всім доводити, що в Росії демократія може бути суверенною, з національною специфікою, євразійською, якою завгодно, але тільки не справжньою. Звичайно, демократія в Грузії не ідеальна. Але, їй-богу, працюємо з ранку до вечора, щоб вона такою стала», – сказав він.

«По-четверте, в російського керівництва викликає роздратування незалежний зовнішньополітичний курс країн, які Росія вважає своїм «внутрішнім садком». Ну не має права Грузія або Україна намагатися стати повноправним членом ЄС чи НАТО! Альянс – це взагалі як червона ганчірка для бика. Я переконаний: якщо буде можливість, Росія здійснить нову агресію не тільки проти Грузії, а й проти двох інших держав Південного Кавказу», — заявив глава МЗС Грузії.

«Російська політика — це награна демонстрація м’язів, «розпальцовка», можливо, театральщина, але її причини глибинні. І протистояння Грузії та Росії цілком логічна подія, а не спонтанне явище. Усі пам’ятають війну 2008 року, але забувають, що, починаючи з 1991-го, таких війн було п’ять. І набагато кровопролитніших. Тільки в одній Абхазії загинуло 15 тисяч людей», — підкреслив Вашадзе.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук