Загальна потужність АЕС в Україні впала до нового історичного мінімуму
Ще місяць тому вона була вища на 35%
В Україні загальна потужність атомних блоків впала до історичного мінімуму 6780 МВт, що становить лише 49 % від загальної встановленої потужності атомних електростанцій. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook нардеп, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.
За його словами, у четвер, 14 травня було зупинено ще один атомний блок – третій блок Южно-Української АЕС для аварійного ремонту.
«Ще місяць тому атомні блоки мали потужність 9150 МВт, тобто на 35% більше, хоча погода не дуже відрізнялася від сьогоднішньої. На зупинку атомних блоків уже відреагував і ринок – за останні дні ціна електроенергії зросла на 15%. І це логічно, чим більше обмеження конкуренції, тим вища ціна», – пояснив Герус.
Одночасно з цим з'явилося додаткове навантаження на вугільні електростанції, деякі з них працюють на 3–5 блоках.
Як інформував ZAXID.NET, 11 травня потужність українських АЕС впала до історичного мінімуму. Попередні найнижчі показники фіксувалися у 2016 році в період впровадження формули «Роттердам+», яка збільшила доходи теплової генерації ДТЕК Ріната Ахметова.
раніше Міненерго вимагало від «Енергоатому» повністю зупинити роботу трьох енергоблоків на Запорізькій і Рівненській АЕС та зменшити виробництво енергії ще на кількох блоках інших українських атомних електростанцій. За словами екс-нардепа Сергія Лещенка, обмеження генерації АЕС лобіює Ольга Буславець на користь холдингу ДТЕК Ріната Ахметова. За інформацією «Наших грошей», раніше вона також лобіювала знижку на газ для нього.
Пізніше Буславець заявила, що скорочення роботи атомних електростанцій пов’язане з ремонтними роботами, які є плановими та відбуваються щороку. Тим часом Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження через обмеження виробництва електроенергії на АЕС.
6 травня народні депутати Верховної Ради звернулися до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням не відключати атомні енергоблоки. 97 парламентаріїв попросили вжити заходів щодо недопущення зниження частки атомної електроенергії в структурі ОЕС України після перегляду показників прогнозного балансу електроенергії ОЕС України на 2020 рік.
Додамо, що всього в Україні працюють чотири атомні електростанції – Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська. Чорнобильська АЕС зачинена з 2000 року. Також є чотири незавершені станції – Чигиринська, Харківська, Одеська та Кримська.