Захист Тимошенко просить суд скасувати вирок у "газовій справі"

Володимир Балита, 1 серпня 20134811
Захист Тимошенко просить суд скасувати вирок у "газовій справі"
фото hvylya.org
Сергій Власнеко

Захист Юлії Тимошенко просить Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ направити до Верховного Суду заяву про перегляд і скасування рішення Печерського райсуду, який засудив екс-прем’єра до 7 років за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів у січні 2009 року з Росією.

Відповідну заяву було подано захисником Тимошенко Сергієм Власенком, пише Інтерфакс-України.

Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, заява про перегляд судового рішення подається до Верховного суду через Вищий спецсуд.

Вирішення питання про допуск справи до провадження здійснюється колегією у складі п'яти суддів Вищого спецсуду, яка формується без участі суддів, які прийняли оскаржуване рішення.

Нагадаємо, раніше захист Тимошенко заявляв, що має намір добиватися у Верховному суді скасування вироку у "газовій справі" у зв’язку з рішенням Європейського суду з прав людини.

"Європейський суд з прав людини встановив, що суддя Кірєєв був упередженим суддею. Це означає, що з сьогоднішнього дня (з моменту набрання чинності рішення ЄСПЛ – ред.) у захисту з'являються підстави для звернення до Верховного суду України з вимогою переглянути і скасувати політично мотивований вирок з газової справи", - заявляв Власенко.

Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв'язку з арештом.

11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук