Захоплення бойовиками українських підприємств знищило Україну на Донбасі, – Порошенко

Підприємства, які продовжували виплачувати заробітну плату в українській валюті та сплачували податки до українського бюджету, були «острівками» присутності України на окупованих територіях і вони мали стати опорою реінтеграції цих земель після їх деокупації, заявив президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам у середу, 15 березня.

«Це були єдині місця, де функціонувала українська національна валюта, де не платили податки до так званих бюджетів “Л/ДНР” або до Російської Федерації, і в повному обсязі податки сплачувалися в Україну. Де забезпечувалася зайнятість, і люди чітко розуміли: ті, хто працював на великих українських підприємствах, які залишалися нехай на окупованих територіях, але під українською юрисдикцією, що це – Україна», – наголосив він.

На його переконання, саме вони мали бути використані для повернення окупованих територій Донбасу.

«Якщо хочете – це були такі “острівки” України. Якір, яким ця територія трималася України. І, безумовно, ми збиралися використати їх при реінтеграції, при поверненні України на Донбас і поверненні Донбасу в Україну. Це були базові плацдарми для повернення України», – додав Порошенко.

На переконання президента, блокада окупованих територій дала можливість агресору виправдати свої дії щодо визнання так званих паспортів «Л/ДНР», реєстраційних документів, автомобільних номерів. Так само це створило підґрунтя не лише для захоплення українських приватних та державних підприємств, а й виправдання їх передачі олігархам-втікачам або російським олігархам.

«Це знищило Україну на Донбасі. Це дуже небезпечна стратегія, дуже небезпечні дії», – наголосив він.

Порошенко також повідомив, що деякі підприємства після блокади відмовилися перереєструватися на окупованих територіях чи в Росії і припинили роботу, а інші перереєструвалися і, за словами Порошенка, «почали сплачувати гроші до так званих бюджетів ЛДНР, де-факто фінансуючи тероризм».

«Це перші результати блокади: раніше платили в бюджет України, а зараз – платять у бюджети окупантів», – також додав він.

Нагадаємо, активісти почали торгову блокаду окупованих територій 25 січня з перекриття залізниці на Луганщині. У відповідь 1 березня бойовики захопили українські підприємства на підконтрольних їм територіях.

У середу, 15 березня, РНБО ухвалила рішення про транспортну блокаду ОРДЛО. У інтерв’ю телеканалам, коментуючи це рішення, президент сказав: «Ми не могли прийняти продукцію із захоплених, вкрадених виробництв і ситуація вимагала рішучих і швидких дій. І це перша мотивація, яка повністю забороняє переміщення товарів, а це були в основному лише товари цих українських підприємств, через лінію зіткнення».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук