Закарпатська облрада "вмиває руки" від русинів

22 листопада 20082500

Михайло Мартин, заступник голови Закарпатської обласної ради, заявив, що рада не підтримає вимог русинів визнати результати референдуму 1991 року та проголосити республіку Підкарпатська Русь. Про це він повідомив в інтерв’ю газеті "Новини Закарпаття", - інформує кореспондент ZAXID.NET.

"Русини хочуть (навіть вимагають!), щоб Закарпатська обласна рада до 1 грудня визнала з правової точки зору результат референдуму від 1 грудня 1991 року. Однак ми цього робити не будемо - це не в нашій компетенції. Якщо рада раптом проголосує за подібне рішення, в Києві просто скажуть, що тут зібралися якісь недоумки, які не читають ні Конституції України, ні Указів Президента", - сказав М.Мартин.

Він також пояснив, чому раніше обласна рада ухвалила рішення визнати національність "русин": "Рішення минулого року про визнання національності "русин" на території Закарпаття було політичним. Воно не тягне за собою жодних юридичних наслідків. Русини домагалися від обласної ради цього голосування з 1991 року. Що ж, нема питань! У нас купа територіальних національних громад: угорська, словацька, польська, румунська, російська. Чому б не визнати існування ще однієї громади - русинської?"

"Наше рішення від 7 березня 2007 року не тягне за собою правових наслідків. Ми пішли їм назустріч. Натомість вони ледь не незалежності захотіли. Обласна рада в цьому випадку вмиває руки. Це не наша компетенція. Якщо згадати автономний Крим, то там приймала рішення Верховна, а не місцева рада", - нагадав М.Мартин.

"Тому я б попросив припинити гратися у ці дитячі ігри. Немає перспектив вирішення цього меморандуму. Взагалі, що це за поняття "самоврядна територія"? Є вільні економічні зони, території пріоритетного розвитку, індустріальні парки - утворення, покликані зміцнити економіку. Але не "самоврядна територія"", - сказав М. Мартин.

"Це, я б сказав, питання політичного популізму деяких керівників русинських організацій. Робити розголос цьому абсолютно не варто, бо чим більше ми звертаємо увагу на це, тим більше буде крику. Не вийде з цього меморандуму нічого. Не буде на території Закарпаття ніякої самоврядної території під назвою Підкарпатська Русь. Повірте мені, розділити Україну на автономії неможливо", - вважає заступник голови обласної ради.

Довiдка ZAXID.NET

25 жовтня в м. Мукачеве (Закарпатська обл.) делегати II Європейського конгресу підкарпатських русинів оголосили про відтворення русинської державності, проголосили створення республіки в статусі від 22 листопада 1938 р., обрали державний виконавчий уряд та склали "Акт проголошення русинської державності". У разі, якщо до 1 грудня Закарпатська облрада не оголосить республіку автономією, русини готові самостійно проголошувати свою державність.

7 березня 2007 року, коли Закарпатська облрада прийняла рішення визнати національність "русин" на території області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук