Закон про мову не вплине на рейтинг ПР, – експерти

Володимир Балита, 14 червня 201214664
Закон про мову не вплине на рейтинг ПР, – експерти
фото ТСН

Експерти сумніваються в тому, що збільшиться електоральна підтримка Партії регіонів у разі прийняття закону про мовну політику.

На думку директора компанії Berta Communications Тараса Березовця, для виборців ПР гуманітарні питання не є пріоритетними, пишуть Українські новини.

"Зрозуміло, що для виборця Партії регіонів, і це показує їхня соціологія, гуманітарні питання перебувають у другому десятку переліку проблем. Це приблизно 12-15 позиція, мається на увазі статус російської мови", – сказав він.

Експерт також зазначив, що у разі прийняття цього закону й підписання його президентом Віктором Януковичем, виграє тільки одна політична сила – "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", яке тільки в такий спосіб отримає можливість здолати 5%-й виборчий бар'єр.

Березовець також висловив сумнів і щодо збільшення рейтингу партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".

У свою чергу, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко підкреслив, що соціологічні дослідження, які проводилися під час того, як у парламенті активно обговорювався цей законопроект, засвідчили падіння рейтингів як опозиційних сил, так і ПР.

"Найголовніший висновок – суспільство проти політичного конфлікту на мовному ґрунті. І воно підтримує тих, хто не брав участі у цьому політичному конфлікті", – сказав він.

Обоє експертів зійшлися в думці, що головною метою розгляду парламентом цього законопроекту є мобілізація виборців як Партії регіонів, так і опозиції.

Крім того, керівник корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко зазначив, що соціологічні дослідження зараз демонструють тенденцію падіння рейтингу партії влади і, на його думку, така тенденція збережеться й після закінчення чемпіонату Європи з футболу.

Нагадаємо,‭ ‬5‭ ‬червня український парламент‭ ‬прийняв у першому читанні законопроект‭ «‬Про основи державної мовної політики‭»‬.‭ ‬У цей день‭ ‬під Верховною Радою виникли сутички між‭ «‬Беркутом‭»‬ та людьми,‭ ‬які виступають на захист української мови.‭ ‬Акції протесту пройшли також у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук