Закон про мову зводить українців до становища нацменшини, – заява

Наталія Зубрицька, 6 червня 2012565652
Закон про мову зводить українців до становища нацменшини, – заява
Мітинг проти мовного законопроекту у Львові

«Українська Всесвітня Координаційна Рада висловлює рішучий протест проти прийнятого Верховною Радою України 5 червня 2012 Закону про мови в першому читанні. УВКР заявляє, що прийняття цього Закону зводить українців до становища національної меншини в Україні», – йдеться в заяві Української всесвітньої координаційної ради, оприлюдненій 5 червня.

У заяві наголошується, що ухвалений законопроект Ківалова – Колесніченка:

«1. фактично надає статус державної російській мові і вивищує позиції  російськомовних громадян в Україні;

2. орієнтована на Росію влада поспішає повернути практику минулого – асиміляцію    українців із тим, щоб зробити процес денаціоналізації народу незворотним;

3. Європейська Хартія регіональних мов, якою прикриваються  автори законопроекту,   покликана захистити зникаючі мови,  до яких аж ніяк не належить російська мова в Україні, яка й так має  чисельні переваги;

4. закон дозволить проросійській владі маніпулювати справжніми цифрами україномовності з одного боку, і посилить позиції роботодавців, які вимагатимуть від працівників заяв про надання переваг російській мові,  з іншого;

5. українці не зможуть навчати своїх дітей українською мовою в повній мірі, оскільки обов'язкове опитування учнів, їхніх батьків та студентів щодо мови, якою вони хотіли б навчатися, перетворить освіту на поле нескінченних мовних воєн, де політики всіх напрямків знаходитимуть вдячний грунт для виголошення найрадикальніших гасел.

6. українці втратять навіть ті нечисленні на сьогодні електронні ЗМІ, кінопрокат, рекламу та інші сфери суспільного життя, в яких українська мова ще  застосовується». 

«Українська Всесвітня Координаційна Рада  заявляє, що прийняття цього Закону суперечить Конституції України.

Українська Всесвітня Координаційна Рада  уповноважена донести до відома  громадськості, що  в усіх країнах поселення українців перед посольствами України відбулися  або відбуваються  акції протесту проти насильницької русифікації в Україні.

Українська Всесвітня Координаційна Рада засуджує дії влади, яка вжила брутальних силових методів  боротьби з інакомислячими і розігнала акцію  на захист української мови в Києві 5 червня 2012 року;

Українська Всесвітня Координаційна Рада підтримує  всіх, хто  бореться за  повернення українцям конституційного права  вважати українську мову єдиною державною мовою. Ми закликаємо  громадян України захистити своє конституційне право на використання рідної мови у всіх сферах суспільного життя», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, 5 червня 2012 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект про засади мовної політики авторства Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 52

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Віталій 7 червня 2012, 21:43

  Мова визначає націю. Нажаль, так склалося історично, що на територію України хто тільки не ходив, і татари і поляки і... і всі грабували, вбивали, винищували кращих, переписували історію, але мова жила і ще живе, і якщо уявити собі той нрод, який все своє існування чекає на свободу від отих набігів і від насаджування чужих прав, при і так переважаючих можливостях і в пресі і в медіа (більшість російською)і плакати хочеться, і кров закипає. Влада не українська, то запроданці і зрадники, вірю що не всі.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Иванов Иван 6 червня 2012, 19:41

  http://www.unian.ua/news/507805-regional-parlament-tse-kritichna-masa-holujiv-plebejiv-ta-pokidkiv.html

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Иванов Иван 6 червня 2012, 19:39

  Член фракції Партії регіонів Сергій Головатий називає поразкою для України ухвалення мовного законопроекту.
  "За 21 рік незалежності України це друга істотна поразка України. Перша – це Харківські угоди, друга – мовний законопроект, який проголосований в першому читанні. Хоча Харківські угоди давно набули чинності, а цей – ще ні, проте ми побачили перший крок. Мовний законопроект – це крок до найжахливішої поразки України у виживанні як держави з 1991 року. Саме Партія регіонів забезпечила цю істотну поразку нашої країни", - наголосив він.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук