Закриття справи про банкрутство "Аеросвіту" назвали незаконним

Уляна Сенко, 12 лютого 20139251
Закриття справи про банкрутство "Аеросвіту" назвали незаконним
фото hvylya.org
"Аеросвіт"

Постанова Київського апеляційного госпсуду про припинення справи про банкрутство "АероСвіт" є незаконною.

Про це заявив розпорядник майна компанії, арбітражний керуючий Леонід Талан, передає "Інтерфакс-Україна".

"Вважаю, що постанова суду незаконна, виходячи з того, що, по-перше, Бориспільська об'єднана ДПІ за станом на 5 лютого 2013 року не є ні стороною, ні учасником процесу з точки зору закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а значить, не має права на подачу скарг, по-друге, ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство взагалі не оскаржується", - сказав Талан.

Він зазначив, що припинення справи про банкрутство може привести до непередбачуваних результатів у зв'язку з відміною мораторію на задоволення вимог кредиторів. Можуть відбутися примусові стягнення на користь окремих кредиторів без урахування інтересів усіх кредиторів.

"Мені невідомі подальші дії авіакомпанії "Аеросвіт", однак, з точки зору вироблення єдиної судової практики в питаннях оскарження ухвал про порушення справи про банкрутство, я буду подавати касаційну скаргу на постанову Київського апеляційного госпсуду", - сказав Талан.

За його словами, якщо касаційна скарга буде задоволена, то провадження у справі про банкрутство авіакомпанії "Аеросвіт" поновиться в частині процедури розпорядження майном, і воно буде продовжена за старим законом.

Говорячи про проведення інвентаризації майна компанії, на яку Госпсуд Київської області відвів термін до 15 лютого, Талан зазначив, що вона завершена, однак у зв'язку з прийняттям апеляційним господарським судом ухвали про припинення провадження у справі про банкрутство компанії результати інвентаризації до господарського суду передані не будуть .

Нагадаємо, перед Новим роком Господарський суд Київської області ухвалив порушити провадження у справі про банкрутство ПАТ «Авіакомпанія «Аеросвiт». В ухвалі суду зазначили, що станом на 27 грудня 2012 року авіакомпанія має заборгованість перед кредиторами в розмірі понад 4,2 млрд гривень, тоді як загальна балансова вартість активів Аеросвіту становить майже 1,5 млрд гривень.

Сама компанія твердить, що йдеться передусім про реорганізацію. Напередодні були скасовані 40 рейсів "Аеросвіту".

14 січня 2013 року авiакомпанiя "Аероcвiт" вiдновила регулярнiсть польотiв у рамках дiючого розкладу: всi мiжнароднi та внутрiшнi рейси, зокрема далекомагiстральнi, виконуються згiдно iз затвердженою програмою польотiв. Зголдом з’явилося повідомлення, що що "Аеросвіт" з 15 січня 2013 року припиняє обслуговування більше 90% своїх рейсів.

А 5 лютого Київський апеляційний господарський суд скасував рішення про порушення процедури банкрутства компанії "Аеросвіт".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук