Залежні фракції знищать потрібний громадам конкурс

БлогиОльга Браташ , 28 січня 2017 591 2
Ольга Браташ
Сільська голова Батятицької сільської ради

Уже два тижні ми з громадою села спостерігаємо за перипетіями у Львівській обласній раді. А якщо конкретно, то за проштовхуванням змін до програми конкурсу мікропроектів. Чому? Бо непродумані зміни у цій програмі заберуть від нашого села і десятків, а то й сотень інших сіл, можливість створювати комфортні школи, дитсадки та ФАПи.

Мене дуже турбує імовірне відсторонення Парасковії Дворянин з посади співголови конкурсної ради. Точніше, не сам факт відсторонення пані Дворянин, а те, як проходить сама процедура, і якими коментарями вона супроводжується.

Програма мікропроектів покликана допомагати малим громадам розвиватися. З її допомогою можна утеплити школу, встановити дитячий майданчик, зробити ремонт чи закупити обладнання в ФАП. Вона працює вже не перший рік, але до минулого року ця програма не була чимось особливим.

Але з 2016 року все кардинально змінилося, нова редакція програми, яку підготував депутат «Самопомочі» Іван Собко стала чимось революційним. Мешканці області просто завалили конкурс своїми проектам – бо повірили, що ця програма буде прозорою і чесною, що тут можна виграти без зв’язків у раді.

Воно й справді так було. Наша сільська рада брала участь у конкурсі у 2016 році, але до перемоги нам не вистачило 1,5 балів. На жаль, минулоріч ми не змогли потрапити до переліку найкращих проектів. Хочу зазначити, що я була кандидатом від «Об’єднання «Самопоміч», але це ніяк не повпливало на результати конкурсу.

І так і має бути, адже вигравати мають не «свої», а гідні перемоги. Тоді буде і якісне виконання, і хороший результат, і показовий приклад для інших. Так і сталося – програму реалізували на 99%. Це справді дуже високий результат.

У 2017 конкурс став ще кращим – ввели онлайн-реєстрацію, збільшили кількість експертів для максимально об’єктивної оцінки проектів. Тому наша громада, опираючись на минулий досвід, знову написала проект, тільки тепер трішки якісніше. І ми чекаємо на оцінку і перемогу.

Це все доводить простий факт – адміністрація конкурсу і конкурсна рада, як і її співголова, працюють дуже і дуже добре. Тому виникає цілком логічне запитання: чому вирішили замінити Парасковію Дворянин? Вона все зробила правильно, конкурс працює і вдосконалюється, немає підозри в корупції чи інших правопорушеннях. Напрошується одна проста відповідь – політична розправа.

Дуже не хочеться, щоб титанічними зусиллями зроблений крок вперед, був знівельований жадібністю та амбіціями провладної партії. Не для людей це робиться, а задля своїх інтересів, точніше інтересів кількох конкретних людей. Ми в області звикли до простої математики: більшість коштів іде в округи кількох нардепів, решта повинні вдовольнитися «об’їдками». Очевидно, так хочуть зробити і з конкурсом мікропроектів. А наше село не хоче жити з «об’їдків». Ми хочемо прозорого і зрозумілого доступу до ресурсів для усіх.

Ресурси нашої країни не безмежні, і я не хочу мовчати про такі дії влади. Тільки громадський тиск може зупинити це свавілля. Як в інший спосіб збудувати справді здорове суспільство, де закони для простих людей і діють однаково до всіх. Де влада є ефективними менеджерами, які дають можливість розвиватися і щось робити на місцях, а не викручують руки людям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук