Залізничники вийшли до будівлі уряду на протест з вимогою підвищити зарплату

Протестувальники вимагають підвищити зарплату залізничникам мінімум на 25% і виплатити нагороди за 2018 рік

Залізничники вийшли на протест і оприлюднили низку вимог до уряду

Біля будівлі Кабінету міністрів України в Києві у вівторок, 14 травня, розпочалася акція протесту ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України, на якій її учасники оприлюднили низку вимог, серед яких – підвищення заробітної плати працівникам «Укрзалізниці» і зменшення зарплат керівництва компанії.

Як повідомив «Укрінформ», учасники заходу пояснили, що пішли на цей крок, оскільки нині ключові норми Галузевої угоди не виконуються, а керівництво акціонерного товариства «Українська залізниця», на їхню думку, самостійно, без втручання Кабміну – єдиного акціонера товариства, не може створити умови для продуктивної праці, підвищення добробуту працівників, зниження високого «градусу» соціальної напруги в трудових колективах.

Як повідомила агенція «Інтерфакс-Україна», протестувальники тримають прапори профспілкових організацій і плакати з написами: «Кабмін, переглянь план «Укрзалізниці», «Вимагаємо виплатити 13-ту зарплату», «Здоров'я залізничників – безпека руху», «За гідну зарплату», «Ні оптимізації» та інші. Також вони вимагають відставки правління «Укрзалізниці» на чолі з керівником компанії Євгеном Кравцовим.

Профспілка вимагає від уряду зобов’язати правління «Укрзалізниці» ухвалити рішення про підвищення годинних тарифних ставок і посадових окладів працівникам товариства (крім вищого керівництва) з 1 квітня 2019 року не менше ніж на 25 %; виплатити у першому півріччі 2019 року винагороди за підсумками роботи у 2018 році у розмірі не менше 50 % місячної тарифної ставки, посадового окладу; встановити з 1 вересня 2019 року суми добових витрат при відрядженні працівників у межах України у розмірі 200 грн.

Вони також вимагають не проводити протягом року зменшення чисельності працівників у товаристві з причини відсутності належного контингенту на обсяг виконуваних робіт. Виступають за прискорення розробки колективного договору між «Укрзалізницею» та спільним представницьким органом профспілок, вимагають профінансувати оздоровчу кампанію в обсягах не менше попереднього року, включаючи організацію дитячого оздоровлення.

Представники профспілки також вимагають провести розрахунки нормативної чисельності працівників на обсяги роботи з урахуванням норм праці у регіональних філіях, забезпечити достовірний облік робочого часу, в тому числі часу роботи позанормово та у вихідні дні.

На думку учасників акції, уряд має вжити заходи щодо зменшення заробітної плати керівництва «Укрзалізниці» до рівня зарплати робітника I розряду.

Крім того, вони вимагають передбачити у Держбюджеті кошти на будівництво і реконструкцію магістральних залізничних ліній, об’єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезення пасажирів у поїздах далекого та місцевого сполучення.

Представники профспілки переконані у тому, що треба зменшити фінансове навантаження на «Укрзалізницю» за рахунок встановлення мінімального рівня податку на землю, що передбачено ст. 6 закону «Про залізничний транспорт». Варто залишити чистий прибуток, отриманий «Укрзалізницею» за результатами роботи за 2018 рік.

Організатори акції розраховують на те, що з 9:00 до 13:00, а саме стільки триватиме захід під стінами будівлі уряду, участь у ньому візьме близько 3,5 тис. залізничників зі всієї України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук