Залякати опозицію для Кремля важливіше за імідж на Заході, – Der Spiegel

СвітНаталія Зубрицька, 10 жовтня 20125050
Залякати опозицію для Кремля важливіше за імідж на Заході, – Der Spiegel
фото russiancity.ru
Кремль

Влада Росії використовує тиск з боку Заходу для гри на настроях населення щодо невтручання у внутрішні справи країни. Про це в інтерв`ю німецькому виданню Der Spiegel заявив директор програм Центру з Центральної та Східної Європи Фонда Роберта Боша Штефан Майстер.

«Кремль  все розрахував (у справі Pussy Riot – ред.) погіршення відносин (з Заходом – ред.) також бралося до уваги. Путін навіть використав західну реакцію для зміцнення свого внутрішньодержавного повідомлення: ми не дозволимо критикувати нас зовні. Цей процес має важливе значення для режиму. Він переслідував певні цілі: з одного боку він повинен був залякати опозицію, з іншого боку – згуртувати окремі групи навколо Путіна. Для Кремля це важливіше за імідж на Заході», – відмітив Майстер.

За словами експерта, під групами, на які була націлена увага Путіна, в першу чергу мається на увазі консервативна частина російського суспільства, яка засуджує акції подібні до дій Pussy Riot.

«Це – потенційні виборці Путіна, мешканці сільської місцевості та провінційних міст. Ці люди відкидають нібито «вестернізацію» Росії», – зазначив аналітик.

Майстер також додав, що реакція та тиск Заходу через справу Pussy Riot не мали жодного впливу на владу, а лише дали їй зайвий привід наголосити на тому, що Захід та іноземні артисти не повинні втручатися у внутрішні справи країни.

«І більша частина населення Росії вважає так само. Взагалі для Росії типово, що багато росіян скептично ставляться до процесів у країні. Але коли їх критикує хтось зовні, то вони підтримують владу», – підкреслив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук