Замість Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІД створять Департамент громадського здоров’я

СуспільствоВолодимир Пиріг, 5 листопада 20147120

У структурі Міністерства охорони здоров’я України невдовзі буде створено Департамент громадського здоров’я. Відповідний структурний підрозділ виконуватиме функції ліквідованої Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич за підсумками засідання уряду в середу, 5 листопада 2014 року, повідомляє його прес-служба.

Урядовець розповів, що міжнародні організації, які надають допомогу Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, занепокоєні тим, що протягом двох місяців, відколи триває процес ліквідації Служби,  жоден інший орган державної влади не перебрав на себе повноважень з протидії соціально небезпечним хворобам.

«При спілкуванні з керівництвом ЮНІСЕФ і ЮНЕЙДС у вересні цього року на 69-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН я відчув, що наші міжнародні партнери та донори занепокоєні фактом ліквідації Служби. Я намагався переконати їх, що у структурі МОЗ буде створено відповідний підрозділ, який опікуватиметься питаннями боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом», - зауважив віце-прем’єр.

«Тож сьогодні під час обговорення Розпорядження про утворення ліквідаційної комісії за моїм поданням додано пункт 3, відповідно до якого Міністерству охорони здоров’я України доручено створити Департамент громадського здоров’я з покладенням на нього функцій ліквідованої Служби», - додав він.

У середу, 5 листопада,  на засіданні Уряду було ухвалено Розпорядження «Про утворення комісії з ліквідації Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечними захворювань». Головою комісії стала заступник голови Служби Олена Єщенко. У шестимісячний строк голова комісії має прозвітувати про результати ліквідації.

Державну службу з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечними захворюваннями, разом з низкою інших служб, було ліквідовано 10 вересня 2014 року Постановою КМУ № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук