Запитання щодо закону про освіту Петро Порошенко у ПАРЄ парирував 6 мовами

«Rozumiem wszystko po polsku, I speak English fluently, спокойно и комфортно разговариваю по-русски, розмовляю українською», — сказав президент у ПАРЄ

СвітКатерина Чурилова, 11 жовтня 201710711
Президент підкреслив, що необхідно деполітизувати обговорення закону про освіту

Президент Петро Порошенко хоче деполітизації і відкритого діалогу у мовному питанні стосовно реформування освітньої системи в Україні. Про це він заявив, відповідаючи на запитання членів ПАРЄ, у середу на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, пише «Українська правда».

«Наша система життєво потребувала реформування. Ми бажаємо модернізувати українську школу. Стаття 7, яку критикували певні наші європейські партнери, спрямована на покращення стану української мови в публічному житті, але також гарантує використання мов національних меншин», – пояснив Порошенко.

«Чи можете ви уявити собі ситуацію, щоб діти в Британії, Німеччині чи Франції не розмовляють англійською, німецькою, французькою мовами?.. А ви уявляєте, що 75% випускників шкіл у Береговому не склали іспит з української мови. Вони просто її не розуміють. Як вони можуть продовжувати навчання, працевлаштуватися в країні, стати держслужбовцями? Це дискримінація таких дітей», – наголосив глава держави.

«Ми не написали жодного слова дискримінації мов національних меншин. Ми створюємо умови для їх вивчення. Ми просимо лише вивчати і українську. Це захист прав всіх дітей», – сказав він.

Порошенко нагадав, що українська сторона повністю відкрита для діалогу та надіслала законопроект для проведення оцінки Венеціанською комісією, та готова запровадити висновки вказаної оцінки.

Він також згадав свій життєвий досвід – що народився на Одещині в центрі болгарської громади України і розмовляє болгарською та румунською.

«Коли почав працювати в Києві з польськими колегами, то rozumiem wszystko po polsku, I speak English fluently, спокойно и комфортно разговариваю по-русски, розмовляю українською. Саме це я бажаю бачити в регіонах України, де живуть національні меншини. Щоб вони були двомовними, тримовними…», – зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що необхідно деполітизувати це обговорення.

«Ми відкриті й готові до чіткої співпраці», – наголосив він.

Як писав ZAXID.NET, 25 вересня президент Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», який передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

У Польщі, Румунії, Угорщині, Греції, Болгарії висловили обурення нормами цього закону, що стосуються мови навчання представників національних меншин України.

Зокрема, 26 вересня уряд Угорщини заявив, що буде блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон «Про освіту».

Детальніше про те, як новий закон «Про освіту» вплине на євроінтеграцію і майбутнє України читайте в інтерв'ю ZAXID.NET з народною депутаткою, співавторкою закону Іриною Подоляк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук