Запорізька область попросила Порошенка про спецстатус, але отримала відмову

Запорізька облрада просила президента про надання особливого статусу Запорізькій області як регіону зі складною екологічною ситуацією

Запорізька область попросила Порошенка про спецстатус, але отримала відмову
фото 17 канал
Запорізька обласна рада

Президент Петро Порошенко виключив можливість федералізації України та надання спеціальних статусів окремим регіонам держави.

«Запорізька (обласна) рада заявила про те, що їм теж потрібен статус на підставі 92-ї статті Конституції. Ні. Ніякої федералізації і ніяких статусів. І саме це ми з вами будемо голосувати в понеділок у парламенті. Розкриємо цю брехню і захистимо унітарність нашої країни», – сказав Порошенко на з’їзді БПП «Солідарність» у п’ятницю, 28 серпня, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За його словами, зміни до Конституції України в частині децентралізації не передбачають федеративного устрою країни і надання особливих статусів містам або регіонам.

Коментуючи пункт 18 перехідних положень змін до Конституції, який визначає особливості функціонування органів місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, Порошенко заявив: «Я вперше про це скажу. А ви знаєте, що конституційна реформа скасовує 92-у статтю чинної Конституції? А знаєте, що в 92-й статті чітке формулювання: виключно законами України встановлюється статус, а не окремі питання місцевого самоврядування ... Законами України встановлюється статус окремих міст – це у чинній Конституції. І цим вже намагалися скористатися».

За словами президента, проведення конституційної реформи в частині децентралізації від України чекає і Європа.

27 серпня на сесії Запорізької обласної ради депутати підтримали законопроект про спеціальний правовий режим застосування норм законодавства України в соціально-економічній, бюджетній та інших галузях на територіях з ускладненою екологічною ситуацією. За надання спеціального статусу для Запорізької області проголосували 66 депутатів з 69 присутніх.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук