Зарплата керівництва «Нафтогазу» зросла майже в 10 разів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 3 грудня 201615364
У 2016 році компанія планує отримати трохи більше ніж 21 млрд гривень прибутку

НАК «Нафтогаз України» збільшить розмір оплати праці голови та членів правління компанії майже в 10 разів - до 40 тисяч доларів за місяць. Про це йдеться в затвердженому Кабміном фінансовому плані «Нафтогазу», копію якого отримали «Українські новини».

У документі зазначається, що поточний рік компанія планує завершити із прибутком трохи більше ніж 21 млрд гривень при тому, що 2015 рік «Нафтогаз» завершив зі збитками майже 25 млрд гривень. «Чистий фінансовий результат становитиме 21,132,9 млн гривень», - сказано в пояснювальній записці до проекту рішення Кабміну про затвердження фінплану «Нафтогазу».

Згідно із супровідними документами до фінплану, прибуток цього року буде забезпечено, насамперед, за рахунок збільшення тарифів на газ в Україні; це стосується як промислових підприємств, так і населення, оскільки протягом року вартість оплати комунальних послуг зросла більше ніж у 2 рази.

Загальний обсяг надходжень коштів НАК становитиме 169,226 млрд гривень. Чистий дохід від реалізації товарів, робіт і послуг - 152,9 млрд гривень, із них надходження від реалізації газу збільшаться на третину - до 96,433 млрд гривень, транзит газу забезпечить 51,8 млрд гривень загальної суми.

При цьому розмір платежів у держбюджет - 15,643 млрд гривень.

Хоча кількість працівників компанії порівняно з минулим роком практично не змінилася - 645 осіб, на оплату їхньої праці в 2016 році було витрачено майже вдвічі більше коштів - 505,65 млн гривень замість 283,5 млн у 2015 році.

У супровідних документах йдеться про те, що розмір оплати праці зріс у всіх співробітників «Нафтогазу». Витрати на оплату праці директорів за напрямками збільшилися на 29,7 млн гривень, керівників підрозділів - на 70,2 млн гривень. Середньомісячні витрати на оплату роботи одного співробітника компанії у 2016 році зросли до 61,24 тисяч гривень проти 36,63 тисяч гривень торік.

Члени правління НАК «Нафтогаз України» - його голова Андрій Коболев і члени Сергій Перелома, Сергій Коновець і Юрій Колбушкін - за підсумком року одержать додатково 46,6 млн гривень. При цьому в 2015 році середня зарплата члена правління НАК становила 4 тисячі доларів.

«Нафтогаз» пояснив підвищення витрат на оплату праці складу правління компанії практично в 10 разів необхідністю доведення її до середнього рівня оплати праці керівництва аналогічних компаній в інших країнах, зокрема, Австрії, Польщі, Румунії, Росії, Угорщині. «З метою забезпечення належного ринкового рівня заробітної плати керівника й членів правління компанії заплановано на 2016 рік середню річну винагороду одного члена правління в сумі 0,47 млн доларів, що наближено до медіани середньорічної винагороди в компаніях-аналогах», - мовиться у пояснювальній записці до фінплану «Нафтогазу».

Крім того, в 2016 році видатки НАК збільшилися через введення спостережної ради компанії в складі 5 осіб. На її утримання цього року планується витратити 16,7 млн гривень, у тому числі на оплату роботи 5 його членів – 14,4 млн гривень, на забезпечення роботи, насамперед, трьох членів-іноземців (транспорт, проживання тощо) – 3,5 млн гривень.

Нагадаємо, 30 листопада Кабінет міністрів затвердив фінансовий план НАК «Нафтогаз України» на 2016 рік і схвалив надання компанії державних гарантій у розмірі близько 500 млн доларів для залучення кредиту Світового банку на закупівлю та закачування природного газу в осінньо-зимовий період.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук