Затримана на хабарі в $5 млн ліквідаторка вимагала гроші від власників «Актабанку»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 16 червня 20173100

Справа затриманої за хабар у 5 мільйонів доларів ліквідаторки Юлії Приходько з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) стосується операцій з «Актабанком».

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 9 червня 2017 року щодо кримінального провадження проти уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів, йдеться про «Актабанк».

Так, за даними слідства, на початку березня 2017 року ліквідаторка «Актабанку», «діючи з метою особистого незаконного збагачення з використанням наданих їй повноважень», за попередньою змовою з іншими особами, висунула вимогу екс-голові правління «Актабанку» про передачу неправомірної вигоди в сумі 6 млн дол. Хабар чиновниця вимагала за «невжиття заходів щодо визнання в судовому порядку нікчемними угод, укладених у 2014 році вказаним банком із позичальниками та вкладниками, а також невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду у безперешкодне погашення банківською установою зобов`язань перед кредиторами, та нездійснення реалізації високоліквідних активів вказаної банківської установи на аукціонах за заниженими цінами».

За інформацією слідства, в травні ліквідатор «Актабанку» та її спільники висловлювали погрози, що у разі ненадання їм зазначеної суми коштів, вони створять штучні проблеми для колишніх клієнтів банку, що в свою чергу зашкодить діловій репутації екс-голови правління «Актабанку». Як зауважується, ліквідаторка «Актабанку» та її спільник погодилися зменшити суму неправомірної вигоди до 5 млн дол.

Юлію Приходько було затримано під час поміщення 5 млн доларів до банківських депозитних комірок. Після цього суд призначив заставу у 130 млн грн.

Видання Finbalance зазначило, що 6 червня – за день до згаданого затримання – Фонд гарантування повідомив про зміну ліквідаторів у 16 банків. Зокрема, замість Юлії Приходько ліквідатором «Актабанку», а також «Меліор Банку», «Інтеркредитбанку» та банку «Аксіома» було призначено Віктора Куліша. Водночас Фонд гарантування призначив Приходько ліквідатором банку «Форум». Щоправда, 13 червня Фонд скасував рішення щодо призначення Приходько ліквідатором банку «Форум», залишивши на цій посаді Ірину Ларченко.

НБУ відправив «Актабанк» на ліквідацію 15 січня 2015 року. Тоді ж ліквідатором банку було призначено Приходько. Ліквідація банку мала тривати один рік, однак у грудні 2015 року НБУ відніс «Актабанк» до категорії неплатоспроможних у вересні 2014 року. Нацбанк заявляв, що за результатами контролю за діяльністю «Актабанку» щодо дотримання законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму «виявлено факти здійснення банком масштабних операцій із готівковими коштами в іноземній валюті, що не властиво для банків з таким обсягом активів, і встановлено окремих клієнтів, які постійно здійснювали фінансові операції зі зняття цих коштів у значних обсягах».

Серед бенефіціарів «Актабанку» були Єрмолаєва Світлана Львівна та її онук Єрмолаєв Артур Вадимович (за даними НКЦПФР, був у т.ч. членом правління банку). Водночас ЗМІ асоціювали «Актабанк» передусім з дніпропетровським бізнесменом Вадимом Єрмолаєвим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук