Завдяки сучасній апаратурі львівським лікарям вдалося врятувати хворого на ботулізм
Лікарні конче потрібний ще один апарат для штучної вентиляції легень, вартість якого приблизно 1 млн 200 тис. грн
До теми
Для Львівської обласної інфекційної лікарні купили сучасний апарат штучної вентиляції легень, завдяки якому вдалося врятувати 65-річного мешканця Нового Роздолу, який потрапив до лікарні 8 червня з діагнозом - ботулізм. Не дивлячись на те, що чоловікові відразу ввели протиботулінічну сироватку, його стан був важкий. Чоловік 23 дні перебував на штучній вентиляції легень і лише 1 липня почав дихати самостійно.
Для інфекційної лікарні, як повідомив ZAXID.NET директор лікарні Сергій Федоренко, за кошти обласного бюджету придбали сучасний апарат для штучної вентиляції легень. Завдяки цьому апарату і старанням лікарів пацієнта вдалося врятувати.
«У лікарні є чотири апарати для штучної вентиляції легень, але вони вже допрацьовують свій термін. Апарати постійно треба оновлювати. Бувають дні, коли поступає 4-5 хворих, які потребують штучної вентиляції легень, а апарати зайняті. Скажімо, хворий з ботулізмом 23 дні був на керованому диханні, інший пацієнт з Червонограда вже 10-й день на штучній вентиляції легень. Тому лікарні конче потрібний ще один сучасний апарат для штучної вентиляції легень», - каже Сергій Федоренко.
Сучасний апарат, який для лікарні придбали за кошти обласного бюджету, має низку переваг, бо дозволяє «прилаштувати» апарат до індивідуальних параметрів дихання хворого. А це забезпечує захист легень, безпеку процедури і дозволяє медперсоналу рідше втручатися в роботу апарату. Вбудований в нього акумулятор дозволяє здійснювати вентиляцію легень під час транспортування пацієнта в межах медичного закладу, коли немає доступу до зовнішніх джерел живлення тощо.
За гроші обласного бюджету інфекційна лікарня цього року придбала сучасний мобільний портативний рентгендіагностичний апарат, який дозволяє зробити обстеження біля ліжка хворого, і новий апарат для штучної вентиляції легень. Грошей на ще один апарат, який конче потрібний, цього року вже не буде. Тож лікарі і пацієнти дуже сподіваються на допомогу благодійників. Вартість сучасного апарата – 1 млн 200 грн. Це немалі гроші, але людське життя дорожче.
На Львівщині проживає багато людей, доходи яких обчислюються мільйонами. Можливо хтось з них долучиться до порятунку хворих і придбає для лікарні вкрай необхідний апарат.