Через похорон Омеляна Коваля у Львові ситуативно перекриватимуть рух

Похоронна процесія пройде від Собору св. Юра до Личаківського кладовища

Омелян Коваль помер у Львові, на 99-му році життя

У суботу, 19 січня, помер громадський діяч, один із лідерів ОУН (б), в’язень нацистського табору Аушвіц Омелян Коваль. Останні роки він мешкав у Львові. Поховають Омеляна Коваля у середу, 23 січня, на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань № 67.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, у вівторок, 22 січня, о 20:00 в Соборі св. Юра відбудеться парастас за покійним. Домовина з тілом перебуватиме в Соборі до середи. В середу, 23 січня, о 12:00 тут відбудеться Чин прощання. Опісля похоронна процесія вирушить на Личаківське кладовище. За маршрутом руху похоронної процесії можливе ситуативне обмеження руху громадського та приватного транспорту.

Поховають Омеляна Коваля на Личаківському кладовищі орієнтовно о 13:30 на полі почесних поховань № 67.

Омелян Коваль – уродженець с. Рахиня на Івано-Франківщині, український громадський діяч, член проводу Організації Українських Націоналістів, політв'язень Аушвіцу. У 1941 році брав участь у проголошенні в Долині Акту відновлення Української держави. 20 липня 1942 року Коваль потрапив до концтабору Аушвіц, з першою групою 25 українських політв'язнів, названих «Bandera Gruppe», серед яких він був наймолодшим і в якій між іншими були Василь Бандера, Степан Ленкавський і Петро Мірчук.

З 1951 він очолював Спілку Української Молоді і ще низку українських організацій у Бельгії. Очолював також Світовий Конгрес Українців. Мав статус біженця ООН. Після незалежності України попросив громадянство України, яке отримав із дружиною у 1997 році. У лютому Омеляну Ковалю мало б виповнитись 99 років.

Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук