Зеленський пообіцяв МВФ внести в Раду кандидатуру голови НБУ до кінця тижня
За словами президента, кандидатом стане незалежний технократ, який продовжить незалежну політику Нацбанку
Президент Володимир Зеленський під час бесіди з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою пообіцяв до кінця тижня внести до Верховної Ради кандидатуру на посаду голови правління Національного банку.
Глава держави запевнив, що цим кандидатом буде «незалежний технократ», а курс регулятора залишиться незмінним.
«Повідомив Крісталіні Георгієвій, що до кінця тижня запропоную парламенту кандидатуру нового голови НБУ. Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Усі рішення я приймаю тільки в інтересах народу України «, – йдеться в заяві, опублікованій на сторінці Зеленського в Twitter увечері у вівторок, 14 липня.
Informed @KGeorgieva that by the end of the week I will have a new candidate for Head of the NBU for Parliament's approval. S/he will be an independent technocrat and continue the Bank's independent course. I make all my decisions only in the interests of the Ukrainian people.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) July 14, 2020
Як інформував ZAXID.NET, 3 липня Верховна Рада України проголосувала за відставку голови НБУ Смолія. Сам екс-голова НБУ пізніше повідомив, що ініціатором його відставки був президент. Зокрема, Смолій розповів, що після засідання Національної ради реформ, 30-го червня, у нього була зустріч з Володимиром Зеленським.
«Під час цієї розмов я зрозумів, що маю запитати в президента, чи повинен звільнитись. Він відповів «так»», – розповів Смолій.
Своєю чергою в Офісі Президента запевнили, що правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, додавши, що «безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України».
Натомість посли країн Великої сімки дуже швидко зробили заяву, в якій заговорили про загрози для України. Національний банк давно називали одним із осередків стабільної політики в Україні на фоні постійних змін уряду та міністрів, які відповідають за фінансовий та економічний блок. Саме тому стабільність НБУ стала важливою умовою отримання Україною кредиту МВФ.
«Незалежний Нацбанк – фундаментальне досягнення для України, що зменшило корупцію, сприяло зростанню й врятувало збанкрутілий банківський сектор», – йшлося у заяві країн Великої сімки. Там застерегли, що «підрив цієї надважливої інституції був би великим кроком назад і поставив би під загрозу надійність реформ України і їхню підтримку».