Зеленський пообіцяв винести на розгляд ВРУ ратифікацію Стамбульської конвенції

Президент відповів на петицію, що закликає Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію

Президент України Володимир Зеленський обіцяє винести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо ратифікації «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами». Про це йдеться у відповіді на петицію до президента, яка закликає ратифікувати в Україні цей документ.

Водночас там зазначається, що перед подачею проекту закону до парламенту свої пропозиції має надати Міністерство закордонних справ. Окрім цього відомства оперативно опрацювати документ запропонували Міністерству соціальної політики.

14 травня петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції набрала понад 25 тисяч голосів. Після цього її був зобов'язаний розглянути президент України Володимир Зеленський.

У тексті петиції пояснюється, що Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала.

Міжнародні та українські експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію.

Улітку 2019-го після парламентських виборів у «Слузі народу» заявляли, що ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству буде одним з перших законопроєктів, які розгляне парламент. Однак цього досі не сталося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук